У середу, 2 березня, до причалу № 1 Іллічівського порту пришвартувався грецький рудовоз типу capesize «Anangel Astronomer» (судно водотоннажністю понад 150 тисяч тон і глибокою осадкою – Ред.) для завантаження залізорудним концентратом.

З огляду на глибини акваторії гавані уперше завантаження судна проводиться за новою технологічною схемою – в два етапи, повідомили Укрінформу в прес-службі Адміністрації морських портів України.

1769284“Через те, що глибини внутрішньої акваторії порту не дозволяють підходити впритул до причалів суднам такого розміру, завантаження буде проводитися в два етапи. Спочатку на причалі буде завантажено 120 тисяч тон (близько 18 тисяч тон на добу), а потім вже у зовнішній акваторії порту, в митній зоні, буде проведена дозавантаження ще 55 тисяч тон залізорудного концентрату силами і засобами міжнародної судноплавної компанії “Трансшип”, – зазначили в прес-службі АМПУ, пославшись на директора ДП “Іллічівський морський торговельний порт” Сергія Крижанівського. За його словами, “глибини — це критичний і ризиковий для нас момент. Необхідно досягти максимальної інтенсивності завантаження, маючи в розпорядженні всього лише один причал порту глибиною 13 метрів. Нажаль, зараз у порту немає причалів з необхідними для сучасного торговельного флоту глибинами. Тому й вирішили застосувати нову технологію завантаження, що вимагає злагодженої роботи докерів та координації зусиль з вантажовласником”. “Це дуже динамічне співробітництво з компанією, яка робить дозавантаження на рейді”, цитує прес-служба Крижановського.  Керівництво Іллічівського порту покладає великі надії на стабільну роботу і нові можливості приймати судна типу сapesize, і тепер може пропонувати партнерам як експортний, так і імпортний варіанти перевалки вантажів. Причому мова йде, як зауважив Крижановський, “не тільки про перевалку залізорудного концентрату, а й вугілля та інші вантажі”.

IMG_0946 Нагадаємо, дирекція Іллічівського порту розраховує на реалізацію у 2016 році інвестиційних проектів загальним обсягом 1 мільярд гривень. Серед таких проектів – спорудження комплексу з перевалки руд кольорових металів на 10-му причалі, оренди бази наливних вантажів та потужностей перевалки на 2-му причалі та інших об’єктів, уточнив Крижановський в кулуарах інвестиційного форуму “Іллічівський порт: інвестиційні можливості та виклики”, що відбувся 25 лютого в Impact hub Odessa. Передбачено також державні асигнування на реконструкцію гідротехнічних споруд, поглиблення підхідного каналу до порту, в тому числі в межах так званого “першого ковша” та інші об’єкти гавані.
В. Аксанюк, ОДЕСА. 2 березня 2016 року.

NO COMMENTS