«Інтер» та «Опозиційний блок» на варті 8 березня

8 березня телеканал «Інтер» випустив повний маніпуляцій сюжет про порятунок святкування Міжнародного дня захисту прав жінок в Україні. Злодієм, який хоче забрати у жінок «їх день» виявився «Народний фронт», а героєм, що обіцяв цього не допустити - Юрій Бойко, співголова «Опозиційного блоку».

Фото: з відкритих джерел

8 березня телеканал «Інтер» випустив повний маніпуляцій сюжет про порятунок святкування Міжнародного дня захисту прав жінок в Україні. Злодієм, який хоче забрати у жінок «їх день» виявився «Народний фронт», а героєм, що обіцяв цього не допустити – Юрій Бойко, співголова «Опозиційного блоку».

Перекручування у «Подробностях» починаються ще з підводки ведучої: «И все же 8 марта не столько повод поговорить о гендерном и финансовом неравенстве, сколько возможность просто поздравить и поблагодарить женщин». Це при тому, що назва свята буквально звучить як «Міжнародний день боротьби за праважінок та міжнародний мир». А детальніше про деформацію його сенсів можна почитати тут.

Сам сюжет починається з того, що минулого року, за твердженням одного продавця, люди купували більше квітів. А от зараз «денег у людей нету, в прошлом году лучше было, очереди стояли, в этом году все пропало». Після такого незрозумілого вступу, журналісти переходять до суті проблеми: «8 марта могут отменить уже в следующем году…», – формулюють на «Інтері». При тому, що в безпосередній ініціативі Інституту національної пам’яті йшлося не про скасування свята, а лише про скасування вихідного дня. Володимир В’ятрович, директор згаданої установи, пояснював: «Для багатьох березня як вихідний є радше певним моментом дискримінації жінок. Цей день сприймається як єдиний для жінки на рік: “Сиди тихо, жінко, — твій день березня”». 

Більше того, у своєму Facebook пан В’ятрович уже коментував ажіотаж у ЗМІ, заявляючи, серед іншого, що свято ніхто не скасовує, а от вихідний у цей день існує лише в деяких країнах – зокрема, в Північній Кореї та Уганді. У «Подробностях» про цей список згадують, але тут же наголошують: «Но вот для многих такое сравнение позалось весьма странным, ведь помимо этих государств праздник отмечают еще в более чем 130 странах». Це очевидна маніпуляція, адже у пості йдеться не про країни, де цей день святкують, а про країни, де він є вихідним.

Далі журналісти переходять до коментарів. Спочатку ініціативу Інституту критикують перехожі (два чоловіки і одна жінка). Один з чоловіків заявляє наступне: «Я считаю, это бред. 8 марта – это наш праздник. Ну, праздник девушек. Все в порядке вещей, мужчины делают подарки своим любимым девушкам, женам». Ще раз уточнимо, що ніхто не планував на державному рівні заборонити дарувати подарунки дружинам.

Після цього із 8 березня вітають сильні світу цього. «Інтер» цитує заяву генсека ООН, згадує про привітання від прем’єра Володимира Гройсмана, озвучує вітання Президента Петра Порошенка. А потім заявляє: «Следует отметить, что в “Народном фронте” — партии, в которую входит и директор Института национальной памяти, на поздравления поскупились». Це якась незрозуміла брехня, враховуючи, що партія вітала жінок.

Але це не так важливо, адже телеканал переходить до головного: «Но вот в оппозиции пообещали — не допустят отмены праздника». Виступає Юрій Бойко, співголова фракції «Опозиційний блок»: «Мы этого не допустим, поскольку у женщин должен быть свой праздник. На плечи наших женщин свалилась сегодня самая большая тяжесть. Из-за экономической и политической ситуации в стране. И мы должны их поддержать. Поэтому я, пользуясь случаем, хочу поздравить женщин с 8 мартам…»Цікаво, чи означає «свой праздник», що інші свята – виключно чоловічі? День матері?

На завершення телеканал наводить дані соціологічного дослідження компанії TNS. Згідно з ними, 47% українців вважають, що 8 березня – це «хороший привід зробити приємне близьким жінкам» і лише 9% – що це пережиток радянської доби. Це, звісно, добре. Але до чого тут ініціатива скасування вихідного дня? І ще цікаво, що 19% українців вважають, що 8 березня – це «свято, яке покликане нагадати про права», тобто виражають у цьому сенсі солідарність із Володимиром В’ятровичем і незгоду з «Інтером».

Дискусія з приводу ініціативи Інституту справді існує і не лише в розрізі вихідного. Організація «Повага», наприклад, закликає включити 8 березня до переліку державних свят. І «Подробностям» варто було б хоча б у цей день порушити у своїх сюжетах справжню проблему і поговорити зі справжніми експертами, а не перетворювати черговий інформаційний привід на чорний піар «Народного фронту» та піар Юрія Бойка.

Детальніше про це та те, як «1+1» боровся зі Світланою Лободою, а «Україна» – із реформою швидкої допомоги, читайте у публікації Порошенко став зіркою «паркету». Моніторинг теленовин за 6–11 березня 2017 року

NO COMMENTS