У порту Південному відбувся урочистий захід з нагоди початку поставок антрациту зі США

У Південному морському торговельному порту сьогодні відбулась урочистий захід з нагоди початку поставок антрицитового вугілля зі США, в якому взяли участь керівники Одещини, транспортного відомства, представники ПАТ «Центренерго», Посольства США в Україні та Американської торговельної палати в Україні.

Фото: з відкритих джерел

У Південному морському торговельному порту сьогодні відбулась урочистий захід з нагоди початку поставок антрацитового вугілля зі США, в якому взяли участь керівники Одещини, транспортного відомства, представники ПАТ «Центренерго», Посольства США в Україні та Американської торговельної палати в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Одеської облдержадміністрації (https://www.facebook.com/oda.odesa/?hc_ref=ARSKiw0atrvg-76DB50giDZe3qKjOdsXABDAD-IqMi7zqRb283hDtTGoGbWtlb462JI).

“Початок поставок енергетичного вугілля зі США – важлива подія як для Одещини, так і для всієї України. Це результат домовленостей президентів України та США влітку цього року. Наша держава відмовилась від закупівлі антрациту на окупованих територіях Донбасу. Через російську агресію довелось налагодити нові канали постачання вугілля, завдяки чому забезпечується енергетична незалежність країни”, зазначив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Як наголосив очільник ОДА, “цей корабель є символом міцної дружби між двома стратегічними партнерами – Україною та США. Хочу нагадати слова Генрі Кіссенджера, що “алмаз – це шмат вугілля, який витримав високий тиск!” І Україна витримає будь-який тиск!”.

У свою чергу, в. о. гендиректора ПАТ “Центроенерго” Олег Коземко акцентував, що “поставки американського антрациту дозволять країні нормально пережити опалювальний сезон – підписано договір на поставку 700 тисяч тон. Цього вистачить для ТЕЦ. Зараз ціна вугільної продукції становить 113 доларів за тону, весь її обсяг буде поставлено в Україну, і ці поставки не призведуть до збільшення тарифів для населення”.

Перш за все мова йде про теплоцентралі, які належать ПАТ «Центроенерго», додав Коземко. Наразі загальна потреба країни у твердому паливі складає 9 мільйонів тон.
Як повідомляв Одесінформ, у ніч на 13 вересня до перевантажувального комплексу Державного підприємства “Морський торговельний порт “Південний” пришвартувалось судно Ocean Ambitious. На борту балкера – 62 тисячі тонн енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ “Центренерго”. Стивідори планують розвантажити його за три доби.
Президент Петро Порошенко у червні цього року під час візиту до США обговорив з керівництвом цієї країни можливості для поглиблення співпраці в енергетичній галузі, в тому числі щодо поставок американського вугілля в Україну зі штату Пенсильванія. Глава держави тоді заявив, що Україна закупить мінімум 2 млн тонн вугілля в США.

NO COMMENTS