У Білгород-Дністровській РДА спростували заяву інвестора Лакарена про знищення 20 га виноградників

  Голова Білгород-Дністровської райдержадміністрації Сергій Ільченко спростував заяву, оприлюднену французьким виноробом Крістофом Лакареном з приводу підпалу і знищення вогнем 20 гектарів його виноградників у поблизу села Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області.
  Про це голова РДА заявив в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу.
  “Після повідомлення про пожежу, що сталася увечері 24 серпня неподалік Шабо, внаслідок якої нібито згоріли виноградники на 20-гектарній площі, я здійснив з керівником райвідділу ДСНС виїзд на місце. Довелось пересвідчитись у тому, що в полі справді горіло сухотрав’я на площі до одного гектара – місцева пожежна команда за півгодини ліквідувала пожежу. Але дуже складно назвати цю площу плодоносними виноградниками: по суті це занедбане поле, на якому нема ні стовпчиків, ані дроту, яким підв’язують виноградну лозу. Ми побачили дику культуру винограду, горіхи, акації, дерезу. Таке враження, що останніх 7-10 років там не виконували жодного агротехнічного заходу – повсюди високі бур’яни”, – зазначив Ільченко.
  Тому говорити про знищення вогнем виноградних плантацій не доводиться, наголосив голова РДА.
  “Я спростовую оприлюднене повідомлення пана Лакарена, оскільки ми бачили багаторічну траву, поряд з якою ростуть дикий виноград, акації та горіхи, причому сухотрав’я в деяких місцях в людський зріст”, додав Ільченко.
  Торкнувшись урегулювання правового спору, що давно триває між французьким інвестором Лакареном та групою шабських орендодавців, невдоволених занедбаністю багатогектарних угідь, Ільченко зауважив:
  “Земля, на якій пан Лакарен узявся вирощувати виноград, належить пайовикам колишнього Шабського місцевого господарства. Протягом декількох років триває судова тяжба між ними та орендатором землі, яка зараз фактично завершується. Зокрема, Апеляційний суд Одеської області визнав умотивованими претензії орендодавців і скасування договорів аренди, згідно з якими інвестор користувався цієї землею”.
  Як повідомлялося, французький винороб Лакарен звернувся з заявою до Білгород-Дністровського відділу поліції про те, що ввечері 24 серпня невідомі нібито підпалили його виноградник. На місці події побувала слідчо-оперативна група, однак сторонніх предметів, пально-мастильних або легкозаймистих речовин не виявлено.
  У поліції зазначили, що “подію зареєстровано у встановленому законом порядку. Територія, на якій сталася пожежа, розташована за межами населеного пункту Шабо. Зовні виноградники схожі на покинуте поле, поросли травою. В деяких місцях виноградника є сліди вигорілої сухої трави. При цьому кущі винограду не пошкоджені”.

  NO COMMENTS