У Балті Одеській області відкрили сучасне відділення з лікування інфаркту міокарда

Сьогодні у райцентрі Балта Одеської області відкрили відділення обласного реперфузійного центру, що забезпечить надання невідкладних послуг мешканцям семи північних районів області у разі діагностування інфаркту міокарда.

Фото: з відкритих джерел

Сьогодні у райцентрі Балта Одеської області відкрили відділення обласного реперфузійного центру, що забезпечить надання невідкладних послуг мешканцям семи північних районів області у разі діагностування інфаркту міокарда.

Про це повідомляє прес-служба Одеської облдержадміністрації, пославшись на голову ОДА Максима Степанова (https://oda.odessa.gov.ua/news/v_odeskii_oblasti_vidkryly_suchasne_viddilennia_z_likuvannia_infarktu_miokarda.html).

“Віднині мешканці північних районів Одещини зможуть цілодобово звернутися за кваліфікованою медичною допомогою – відкрито філію для того, аби зберегти золоті 120 хвилин: від встановлення діагнозу до початку лікування і встановлення стенту. Ще два тижні тому шанси на життя у таких хворих були дуже малі. Для хірургічного втручання їх доводилося з півночі області перевозити до Одеси”, зазначив Степанов, що брав участь у відкритті обласного реперфузійного центру на базі Балтської райлікарні.

За лікуванням до філії зможуть звернутися мешканці 7 районів – Балтського, Кодимського, Любашівського, Окнянського, Подільського, Савранського та Ананьївського. Шляхом проведення невідкладних коронарних втручань є можливість щодня рятувати життя 3 пацієнтам.

За даними ОДА, в області щороку реєструється близько 2 тисяч 500 пацієнтів з гострим інфарктом міокарду. 300 осіб помирають ще на догоспітальному етапі, 280 – у стаціонарі, 210 пацієнтів, пройшовши лікування, отримують інвалідність.

Для обладнання філії реперфузійного центру та закупівлі ангіографу з обласного бюджету спрямовано понад 11 мільйонів гривень. Ремонт та оснащення відділення медичною апаратурою здійснено за рахунок бюджетів усіх рівнів.
Відкриття філії обласного реперфузійного центру КУ «Одеська обласна клінічна лікарня» для мешканців північних районів – один із пунктів Концепції розвитку системи охорони здоров’я та Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

NO COMMENTS