Учасники п’яної їзди на автівці, що поскандалили з патрульними, ризикують посадами

Член Одеського міськвиконкому Микола Шурда, що фігурував в п'яному скандалі з суддею і патрульними поліцейськими, через місяць після цього написав заяву про звільнення з посади. А голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук проігнорував у вівторок. 14 березня, засідання Приморського райсуду міста,де було призначено розгляд адміністративного протоколу, складеного за фактом управління автівкою в нетверезому стані 11 лютого поточного року.

Фото: з відкритих джерел

Член Одеського міськвиконкому Микола Шурда, що фігурував в п’яному скандалі з суддею і патрульними поліцейськими, через місяць після цього написав заяву про звільнення з посади. А голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук проігнорував у вівторок. 14 березня, засідання Приморського райсуду міста,де було призначено розгляд адміністративного протоколу, складеного за фактом управління автівкою в нетверезому стані 11 лютого поточного року.

Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Микола Шурда написав заяву про вихід зі складу членів виконавчого комітету Одеської міськради. Питання про його вихід зі складу виконкому буде розглянуто депутатами на найближчій сесії Одеської міськради”, повідомило Укрінформу джерело в мерії.

У свою чергу, голова Одеського адмінсуду Глуханчук не з’явився до Приморського райсуду міста, де суддя Анатолій Дерус призначив на 14 березня розгляд адмінпротоколу поліцейського патруля, складеного за фактом управління автомобілем у нетверезому стані увечері 11 лютого поточного року.
Головуючий на засіданні суддя Дерус констатував неявку судді Глуханчука, який увечері 11 лютого нібито перебував на водійському сидінні зупиненого автомобіля і був, згідно з даними медекспертизи, у стані алкогольного сп’яніння. Однак свій підпис під адмінпротоколом Глуханчук не поставив.

“Засідання, на якому буде розглянуто протокол про адміснтративне правопорушення, призначається на 28 березня”, озвучив ухвалу суддя Дерус.
Як повідомляли деякі ЗМІ, поліцейський патруль Одеси зупинив 11 лютого голову Одеського окружного адмінсуду Глуханчука, який керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, було складено протокол. Члена виконкому Одеської міськради Миколу Шурду, який теж мав ознаки алкогольного сп’яніння, патрульні поліцейські помітили того вечора на пасажирському сидіння автомобіля “Toyota tundra”, який йому належить.

Втім, 14 лютого члени Одеського окружного адмінсуду виступили на захист голови суду Глуханчука, заявивши, що вважають недостовірною поширену ЗМІ інформацію про те, що Глуханчука поліція впіймала п’яним за кермом легкового автомобіля (http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/menu1/news/327882).

У повідомленні йшлося, що “він (Глуханчук – ред.) кермував транспортним засобом у нетверезому стані. Насправді суддя за кермом автомобіля не перебував, а знаходився на пасажирському сидінні”, – стверджували автори заяви.
Крім того, достовірність відео, розповсюдженого через мережу YouTube, викликає сумніви. Запис відтворюється не з початку події, є фрагментарним, тобто нарізкою з різних кадрів, що відображають упереджену позицію щодо учасників інциденту, порушуючи презумпцію невинуватості, гарантовану ст. 62 Конституції України.

“Таким чином, ми вважаємо, – наголошували автори заяви,- що оприлюднення даного відео є протиправним і здійсненим з метою дискредитації голови суду, який зарекомендував себе з принциповою та непохитною позицією, а також умисними діями, спрямованими на підрив авторитету судової влади”.
“Оскільки голова суду не є власником автомобіля, а також не кермував даним транспортним засобом, звинувачення у вчиненні ним адміністративного правопорушення є безпідставними. Правову оцінку діям учасників пригоди буде надано компетентними органами”, – йшлося у заяві прес-служби адмінсуду.
Пізніше у приміщенні ГУНП в Одеській області суддя Глуханчук приніс свої вибачення за образи, завдані 11 лютого трьом патрульним поліцейським.

NO COMMENTS