Труханов відреагував на критику Саакашвілі: закликав дати правову оцінку його заявам

Мер Одеси Геннадій Труханов закликав правоохоронні органи дати правову оцінку останнім публічним заявам голови облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, який, на думку міського голови, зайнятий політичним гастролюванням і не знає повножень структур ОДА.

Фото: з відкритих джерел

Мер Одеси Геннадій Труханов закликав правоохоронні органи дати правову оцінку останнім публічним заявам голови облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, який, на думку міського голови, зайнятий політичним гастролюванням і не знає повножень структур ОДА.

Про це Труханов заявив у понеділок на нараді з керівниками структурних підрозділів, торкнувшись проблем підготовки міста до зими, а також збереження будівель – пам’яток архітектури, про що доповів присутнім керівник міськуправління з питань охорони пам’яток культурної спадщини Андрій Шелюгін.

“Наприкінці тижня Одеса втратила дачу Докса, яка колись була визнана пам’яткою архітектури. За цим стоїть не міськрада, а обласна влада, компетенцією якої є затвердження списку об’єктів культурної спадщини і виведення їх зі списку. Саме профільним управлінням ОДА даний пам’ятник архітектури був виведений у 2007 році з переліку об’єктів культурної спадщини в ході інвентаризації. Як це сталося, міг би розібратися й Саакашвілі, який кричав про знищений забудовниками об’єкт. Якби займався роботою, а не політичними гастролями. То з корупцією борються, то партію створюють, то не створюють, то виборами у себе в країні займаються – а в підсумку бурхливої діяльності нульовий результат”, – зазначив Труханов.

Міський голова дав протокольне доручення керівнику управління з питань охорони пам’яток культурної спадщини “провести аналіз ситуації з охороною пам’яток архітектури в Одесі і підготувати для колег з облдержадміністрації список об’єктів історико-культурної спадщини, що знаходяться в обласному підпорядкуванні і можуть бути нвдовзі втрачені так само, як це вже сталося з дачею Докса”.

Труханов назвав заяви Саакашвілі про ситуацію в Одесі, в тому числі пов’язані зі знесенням історичного особняка Докса в районі курортної Аркадії, «параноїдальним маренням» і закликав правоохоронні органи дати об’єктивну правову оцінку заявам голови ОДА.

Як повідомлялося, Саакашвілі 29 жовтня висловив обурення з приводу знесення компанією “Гефест” історичного особняка – колишньої дачі Докса, яку належало взяти під охорону як об’єкт нерухомої культурної спадщини, згідно з підписаним і оприлюдненим 28 жовтня розпорядження керівництва ОДА.

“Після того, як я своїм розпорядженням почав процес внесення унікальної пам’ятки архітектури до списку захищеної державою спадщини, рано вранці, за підтримки мерії Одеси, будівля була похапцем знесена, щоб розчистити майданчик під будівництво чергової позбавленої смаку коробки. Я зроблю все, щоб організатори цього варварського злочину не тільки розпрощалися з посадою, а й відповіли за всією суворістю закону”, – зазначив голова ОДА.

NO COMMENTS