Сьогодні в Ізмаїльському прикордонному загоні пройшов брифінг з питань прикордонного контролю

У заході взяли участь представники ЗМІ міста Ізмаїл. Брифінг розпочав начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону майор Ігор Перегняк, який довів його тематику.

Фото автора

У заході взяли участь представники ЗМІ міста Ізмаїл. Брифінг розпочав начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону майор Ігор Перегняк, який довів його тематику.

Після чого слово було надано заступнику начальника відділу прикордонного контролю штабу підполковнику Андрію Єгорову. Він роз’яснив, що постановою КМУ від 19 жовтня 2016 року №733 внесено зміни до Правил перетинання кордону громадянина України. Зокрема – це стосується посилення контролю, щодо виїзду за кордон громадян України, які не досягли 16-річного віку. Відтепер, такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріально засвідченої згоди іншого. Для цього в паспортному документі дитини повинна стояти відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном, а не тимчасовий консульський облік. Зазначив, що на постійний консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають за кордоном. Зауважив, що до внесення змін такий виїзд був можливий також за наявності відмітки про тимчасовий консульський облік, що в подальшому могло призвести до оскарження правомірності виїзду.

Новий порядок запроваджено, аби запобігти незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу другого. Він буде сприяти захисту прав, як дітей, так і другого з батьків.

Нагадав, що виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою одного з батьків із зазначенням країни прямування та часу перебування в цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон;

без нотаріально завіреної згоди одного з батьків у випадках, коли:
один з батьків, відсутній у пункті пропуску, є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом в свідоцтві про народження дитини;

в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким слідує особа, яка не досягла 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про виїзд на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;

за умови пред’явлення оригіналів документів або їх нотаріально засвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;

рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання одного з батьків недієздатним;

рішення суду про дозвіл на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Щоб уникнути відмов у пропуску через державний кордон звернувся до всіх з проханням ретельно готуватися до здійснення поїздок і нагадав про необхідність правильного оформлення документів.

Після виступу кожен міг задати питання доповідачеві. А начальник прес-служби загону Ігор Перегняк зауважив, що у разі виникнення питань громадяни можуть звертатися за адресою: Ізмаїльський прикордонний загін, Одеська область, м Ізмаїл, вул. Г. Музиченко, 31, інд. 68609, тел. (048-41) 2-31-58 або за електронною адресою: Izmail_zagin@pvu.gov.ua

Також інформацію про порядок перетинання державного кордону можна дізнатися на офіційному сайті Державної прикордонної служби України, за електронною адресою:

dpsu.gov.ua або по телефону служби «Довіра» (044) 527-63-63.

NO COMMENTS