Суд у Чорноморську відхилив клопотання прокуратури про відкладення дебатів у “справі 2 травня”

Судова колегія у місті Чорноморськ, що слухає "справу 2 травня" (в частині подій на Грецькій площі), відхилила клопотання сторони обвинувачення про відкладення на пізніший термін судових дебатів через захворювання двох прокурорів. Таку ухвалу озвучив головуючий на процесі суддя Олег Семенов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Фото: з відкритих джерел

Судова колегія у місті Чорноморськ, що слухає “справу 2 травня” (в частині подій на Грецькій площі), відхилила клопотання сторони обвинувачення про відкладення на пізніший термін судових дебатів через захворювання двох прокурорів.
Таку ухвалу озвучив головуючий на процесі суддя Олег Семенов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступне засідання суду відбудеться о 10 год. 4 вересня”, – сказав Семенов.
Головуючий на процесі констатував, що сторона обвинувачення “штучно і зухвало затягує судовий процес” і створює умови для визнання судом безпідставним подальше тримання підсудних під вартою.

Судова колегія також вирішила повідомити “про неналежне виконання обов’язків стороною обвинувачення” Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Генерального прокурора України та прокурора Одеської області.

Варто зазначити, що сьогоднішнє засідання суду не відбулося через неявку двох прокурорів у зв’язку з їх захворюванням. З урахуванням цього керівництво Одеської облпрокуратури звернулось до суду з клопотанням про перенесення засідання з 4 на 6 вересня. Однак суд відхилив це клопотання сторони обвинувачення.

Раніше, 29 серпня, судова колегія під головуванням Семенова також відмовила прокурору Оксані Моско у задоволенні клопотання сторони обвинувачення про відвід суддів “у зв’язку з допущеними членами колегії грубими порушеннями процесуальних норм”. Зокрема, “суддями порушено принцип змагальності сторін, свободи в поданні ними суду своїх доказів і в доведенні їх переконливості, що свідчить про упередженість суду”.

Крім того, на думку прокурора Моско, на одному з попередніх засідань “суд задовольнив клопотання сторони захисту про відвід прокурора, не лише вийшовши за межі своїх повноважень, а й за відсутності на процесі учасників судового провадження. У подальшому це може бути безумовною підставою для скасування судом вищої інстанції будь-якого вироку у даному кримінальному провадженні”.

Як повідомлялося, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення. Першими жертвами сепаратистськи настроєних бойовиків стали уболівальники одеського “Чорноморця”, на яких було вчинено напад в районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Наразі група обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федеорації Сакаулов і Мефьодов перебувають в Одеському СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

NO COMMENTS