Суд відхилив спробу екс-працівника ДСНС відвести головуючого у справі про пожежу у “Вікторії”

  Київський райсуд Одеси розглянув і відхилив клопотання адвоката колишнього очільника ДСНС у Київському районі міста Валерія Дьяченка про відвід судді Степана Галія, якого захисник підсудного Анатолій Робул звинувавтив в упередженості й порушенні норм Кримінального процесуального кодексу України.
  Про це повідомляє кореспондентУкрініорму.
  “Заслухавши позицію сторони захисту підсудного Дьяченка, а також прокурора Шпаченка й адвоката Сягровець, що представляє інтереси родин, діти яких загинули під час пожежі у таборі “Вікторія”, суд визнав доводи адвоката підсудного Робула недостатньо вмотивованими і відхилив клопотання”, – оголосив ухвалу головуючий на судовому засіданні Микола Тонконоженко.
  Відповідно до вердикту, суддя Галій продовжить слухання кримінальної справи екс-очільника ДСНС у Київському районі Валерія Дьяченка та інспектора цього відділу Леоніда Бондаря, яких прокуратура звинуватила у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службове недбальство, що призвело до тяжких наслідків) Кримінального кодексу України.
  Варто зазначити, що після подання клопотання адвокатом Робулом про відвід судді нібито “через упередженість і порушення норм КПК” головуючий на засіданні Галій запропонував захисту представити відповідні докази, але адвокат підсудного лише навів факти “відмови судді від задоволення низки заяв і клопотань сторони захисту”.
  Суддя Галій визнав їх необгрунтованими, вважаючи це спробами адвоката безпідставно затягнути судовий процес.
  Схожі правові позиції озвучили на засіданнях 13 і 16 липня прокурор Сергій Шпаченко та адвокат постраждалих внаслідок пожежі родин Тетяна Сягровець. Вони вважають доведеною досудовим слідством вину працівників ДСНС, які перевіряли стан протипожежної безпеки у дитячому таборі “Вікторія” і не вжили заходів до припинення його діяльності, прогінорувавши наявні порушення.
  Як повідомлялося, 16 вересня 2017 року у корпусі №5 Одеського міського дитячого оздоровчо-спортивного комплексу «Вікторія» через порушення правил пожежної безпеки сталася пожежа, яка призвела до загибелі трьох дівчаток.
  26 червня 2018 року Київський райсуд Одеси задовольнив клопотання облпрокуратури щодо продовження тримання під вартою екс-директора оздоровчо-спортивного табору “Вікторія”, доки триває судове розслідування у кримінальних провадженнях за статтями 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки), 366 (службове підроблення) та 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
  Екс-директор закладу Петрос Саркісян перебуває під вартою, а його заступниця Тетяна Ланіна на початку липня відшкодувала міській громаді 120 тисяч гривень, у їх присвоєнні та підробленні документів Ланіну підозрює прокуратура.
  До кримінальної відповідальності притягнуто і старшу виховательку Наталію Янчик, що була відповідальною за пожежну безпеку в таборі “Вікторія”. У службовій недбалості також підозрюють віце-мера Одеси Зінаїду Цвірінько.

  NO COMMENTS