Судову залу в Чорноморську, де слухають “справу 2 травня”, закидали яйцями

Вікна зали міського суду Чорноморська Одеської області, де сьогодні колегія суддів під головуванням Олега Семенова розглядає резонансну "справу 2 травня", громадські активісти закидали яйцями.

Фото: з відкритих джерел

Вікна зали міського суду Чорноморська Одеської області, де сьогодні колегія суддів під головуванням Олега Семенова розглядає резонансну “справу 2 травня”, громадські активісти закидали яйцями.

Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Сепаратистів у клітку!” – скандували активісти “Самооборони Одеси”, яких поліція не допустила до зали, де близько 12 год. розпочалось друге засідання суду “по третьому колу”.

У такий спосіб представники громадськості висловили свій протест з приводу ухвали колегії суддів, що 31 травня задовольнила клопотання захисту, випустивши з пластикового відсіку п’ятьох підсудних, яких посадили на дві лави неподалік від адвокатів.

Колегія суддів оголосила перерву в слуханні справи, зобов’язавши перед тим представника сторони обвинувачення Оксану Моско забезпечити до 16 год. явку всіх учасників процесу, які зранку не прибули з Одеси до Чорноморська. В тому числі трьох обвинувачених і багатьох потерпілих, що не з’явилися 1 червня до суду.
У свою чергу, представники обвинувачення пояснили членам колегії, що частина потерпілих раніше написали заяви, в яких висловилися за проведення процесу без їхньої участі, а деяких інших потерпілих не вдалося запросити до суду, оскільки зараз вони не мешкають за вказаними адресами проживання.

Сьогодні колегія суддів має намір розглянути, в рамках кримінального провадження, клопотання сторін обвинувачення та захисту стосовно продовження тримання під вартою п’ятьох підсудних, термін перебування яких у СІЗО, згідно з ухвалою Малиновського райсуду Одеси від 7 квітня поточного року, завершується 6 червня.

Варто зазначити, що 31 травня судова колегія вирішила проводити засідання у двох залах: в одному, на другому поверху будівлі, перебувають судді, учасники процесу і представники ЗМІ, а в сусідньому залі, на першому поверху – громадяни, що бажають відстежувати перебіг процесу по встановленому тут монітору.
Як повідомлялося, 26 травня члени судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Одеської області під головуванням судді Наталії Грідіної розглянула подання голови Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна стосовно неможливості сформувати колегію суддів для розгляду “справи 2 травня”. Колегія ухвалила постанову задовольнити клопотання і передала кримінальне провадження на розгляд Іллічівського міського суду Одеської області, починаючи зі стадії підготовчого провадження.
24 травня голова Київського райсуду Одеси сповістив керівництво Апеляційного суду Одеської області, що не може сформувати колегію суддів для розгляду “справи 2 травня” через відсутність достатньої кількості суддів кримінальної колегії, які мають право здійснювати такі провадження.

Зміна підсудності зумовлена тим, що 15 травня колегія суддів Малиновського райсуду Одеси під головуванням Віктора Корою розглянула й задовольнила клопотання адвокатів обвинувачених у кримінальній “справі 2 травня” про відвід трьох суддів, що здійснюють розгляд цього провадження.

Захист обвинувачених посилався при обгрунтуванні клопотань на те, що раніше члени судової колегії брали участь у кримінальних провадженнях щодо подій на Грецькій площі, обвинуваченими в яких фігурували особи, причетні до масових заворушень 2 травня 2014 року. Раніше клопотання про відведення суддів відхилялися.

Нагадаємо, суду належить розглянути обставини скоєння злочинів великою групою осіб під час масових заворушень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі). Першими жертвами сепаратистськи настроєних бойовиків стали уболівальники одеського “Чорноморця”, на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані,у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.
Обвинувачення інкримінує 26 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П’ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

NO COMMENTS