Судновласник кинув напризволяще екіпаж судна Volzhskiy-33 з піврічною заборгованість по зарплаті

  Профспілка працівників морського транспорту України (ППМТУ) надає юридичну допомогу екіпажу теплохода Volzhskiy-33 під прапором Союзу Коморських островів, який кинув напризволяще поблизу Одеського порту судновласник, на розрахувавшись за півроку роботи з екіпажем у складі восьми громадян України та чотирьох громадян РФ.
  Про це повідомляє прес-служба Профспілки працівників морського транспорту України .
  “Судновласник більш півмісяця не виходить на зв’язок з екіпажем теплохода Volzhskiy-33 – ні безпосередньо, ні через третіх осіб, так само як не призначає агента і не дає дозволу на постановку до причалу в порту, а найголовніше – не постачає продукти харчування, фактично кинувши напризволяще як саме судно, так і його екіпаж”, зазначають у ППМТУ.
  Як пояснив капітан судна Руслан Лісіцин, у липні теплохід вийшов з порту Іскендерун (Туреччина) і невдовзі кинув якір на рейді Стамбульського порту, де представник судновласника пообіцяв виплатити зарплату. Однак не виплатив – призначили новий термін: після проходу Босфору і прибуття в український порт. 24 липня судно стало на якір на зовнішньому рейді порту Одеси. Однак представник судновласника не прибув, до того ж теплохід потребує ремонту – вийшов з ладу один з дизель-генераторів. Загальна заборгованість по зарплаті екіпажу становить станом на 1 вересня близько 62 тисяч доларів.
  Інтернет на судні був відключений 23 серпня, вийшла з ладу система оповіщення про пожежу та супутникова система зв’язку ІНМАРСАТ, в один з трюмів судна через пробоїну протікає вода. “Успіхом можна назвати той факт, що буквально днями Volzhskiy-33 переставили на захищену якірну стоянку в Одеському порту, де менше критичних навантажень на корпус судна і більш ймовірне швидке отримання допомоги, якщо станеться непоправне”, констатували у ППМТУ .
  Юристи морської профспілки нагадали, що під арештом в порту Миколаєва зараз також перебувають два інших теплоходи судновласника – Boris Pevkin (IMO 8971188) і Leonid Khotkin (IMO 8949434), які так само зареєстровані в Союзі Коморських островів.
  “Влітку 2018 року екіпажі цих судів звернулися за допомогою в ITF України і ПРМТУ: загальна сума заборгованості судновласника по виплаті заробітної плати морякам становила в еквіваленті 4 000 000 гривень. Команда юристів Профспілки з «Юридичного бюро Сергєєвих» подала позови і заяви про їх забезпечення шляхом накладення арешту на суду за морською вимогою, в результаті чого отримано постанову суду про накладення арешту”, йдеться у повідомленні ПРМТУ.
  Наразі морська профспілка направляє листи у відомства України з метою сприяння швидкому вирішенню питання з оформленням заходу судна до порту і організацією його постачання провізією та водою.

  NO COMMENTS