Степанов презентував концепцію реформування системи охорони здоров’я в Одеській областы

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов представив сьогодні журналістам своє бачення реформування системи охорони здоров'я Одещини в рамках реалізації Стратегічного плану розвитку області на 2017-2019 роки. Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

Фото: з відкритих джерел

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов представив сьогодні журналістам своє бачення реформування системи охорони здоров’я Одещини в рамках реалізації Стратегічного плану розвитку області на 2017-2019 роки.
Про це повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Як ми бачимо оновлену систему охорони здоров’я в області? Основою є вертикальна інтеграція усіх трьох рівнів системи медичної допомоги. Первинний представляють сімейні лікарі, другий – лікарі районного рівня та міських лікарень, що надають невідкладну допомогу й інтенсивну терапію. І третій рівень уособлюють лікарі обласних закладів охорони здоров’я та спеціалізованих центрів. Зв’язуючими ланками між ними є система дистанційної медицини з використанням електронного діагностичного обладнання та віддалені консультації фахівців з затосуванням технологій телемедицини, система екстреної допомоги, яка забезпечила б прибуття лікаря не пізніше як за чверть години. Паралельно має бути організовано підвищення кваліфікації медперсоналу”, зазначив Степанов.

З метою поліпшення ситуації, зокрема, з наданням невідкладної допомоги уже розпочато обладнання автомобілів GPS-трекерами. Створюємо Єдиний диспетчерський центр, до осені буде буде обладнано ними 62 автомобілі швидкої допомоги. На ці цілі плануємо виділити в поточному році до 15 мільйонів гривень.

“Усі страхи та чутки, що циркулюють, щодо закриття медзакладів та скорочення кадрів є безпідставними, – зауважив голова ОДА. – Ми не збираємося руйнувати все старе, не пропонуючи кращу нову систему. Просто ті елементи, які добре функціонують, будемо оптимізувати з допомогою нових технологій за принципом “кошти ходять за пацієнтом”. Фінансуватимемо не ліжко-місце і стіни лікарень, а конкретні медпослуги. І це основний принцип нинішньої медичної реформи”.

Як наголосив голова ОДА, “створення госпітальних округів – це сучасна практика, яка запроваджується в усій Україні. Однак відмінність того, що ми пропонуємо зробити, полягає у відмові “сліпого нарізання” цих округів за принципом адміністративно-територіального поділу Одеської області. Натомість ми поставили в основу концепції інтереси пацієнтів: передусім провели рейтингування лікарень і визначили маршрути пацієнтів до медзакладів. Таким чином адаптували ідею госпітальних округів до реалій Одещини”.

Крім того, запроваджуємо в практику телемедицину для сімейних лікарів та медзакладів другого рівня, а також модульну систему функціонування медзакладів. У рамках лікарень будемо розвивати саме ті функціональні лікувальні напрямки, які набули якісних переваг у порівнянні з сусідніми закладами.

Хочу наголосити, додав Степанов, що “презентована концепція – це якісно відпрацьований документ, за кожною цифрою стоять грунтовний аналіз і зроблені розрахунки. Ми готові захищати кожен параметр концепцію як перед громадськістю, так і перед фахівцями центральних органів влади. Упевнений, що запровадження концепції в практику дозволить підвищити якість медичних послуг і зробити медичну допомогу максимально доступною”.

Як повідомлялося, у березні голова Одеської ОДА представив на розширених зборах адміністративно-господарського активу та громадськості стратегію розвитку області на 2017-2019 роки.

NO COMMENTS