Співробітники СБУ здійснили обшук одеської квартири засновника журналу ForkLog – вилучено техніку

Представники Слідчого управління Служби безпеки України здійснили обшук у квартирі та офісі засновника російськомовного журналу про криптовалюту і блокчейн ForkLog Анатолія Каплана (Климова) в Одесі, під час слідчих дій вилучено ноутбук і пристрої iMac, на яких зберігається криптовалюта.

Фото: з відкритих джерел

Представники Слідчого управління Служби безпеки України здійснили обшук у квартирі та офісі засновника російськомовного журналу про криптовалюту і блокчейн ForkLog Анатолія Каплана (Климова) в Одесі, під час слідчих дій вилучено ноутбук і пристрої iMac, на яких зберігається криптовалюта.

Про це сьогодні повідомило видання ForkLog (https://forklog.com/sluzhba-bezopasnosti-ukrainy-izyala-u-osnovatelya-forklog-kriptovalyuty-i-vynesla-vsyu-tehniku-iz-ofisa).

“У одеській квартирі засновника найбільшого російськомовного журналу про криптовалюту і блокчейн ForkLog Анатолія Каплана (Климова) провели обшук представники Головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) із залученням двох понятих. Підстава для обшуку – кримінальне провадження проти групи осіб зі США і України, які, за даними слідства, розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами з платіжних карт третіх осіб”, зазначили автори видання.
Підозрювані у незаконних операціях особи пояснили співробітникам СБУ, що “здійснювали обмін криптовалюти “біткоіни” на українську гривню з допомогою інтернет-ресурсу ForkLog, йдеться в повідомленні.

Однак надана підозрюваними “інформація не відповідає дійсності, оскільки функціонал, що дозволяє здійснювати такий обмін, на сайті відсутній, і ніякої подібної “допомоги” ForkLog ніколи не надавав”, йдеться в повідомленні.

Крім цього, підозрювані “жодним чином не пов’язані ні з діяльністю ForkLog, ні з його засновником, і ніяких доказів зворотнього слідчі не надали”.
Під час обшуку вилучено кілька пристроїв, на яких зберігається криптовалюта, ноутбук та інші особисті речі Анатолія Каплана (Климова).
Здійснили обшук силовики також в одеському офісі ForkLog, де конфіскували готівку компанії та техніку – близько десяти пристроїв iMac і пляшку рому Kraken, уточнили у виданні.

Кореспонденту Одесінформу не вдалося уточнити у прес-службі СБУ, на підставі якої статті Кримінального кодексу України, розпочато кримінальне провадження, в рамках якого вчинено обшуки у видавця ForkLog – телефони для коментаря недоступні.
Як повідомлялося, 17 жовтня цього року на ХХІІ Міжнародній виставці індустрії безпеки “Безпека 2017” вперше в Україні було офіційно продано програмне забезпечення з оплатою через криптовалюту DASH.

Міжнародна компанія AxxonSoft продала своє програмне забезпечення AxxonNext українській компанії ITX. “Родзинка цього договору полягає в тому, що розрахунок – миттєвий, за лічені секунди. І він – у криптовалюті DASH”, – сказав генеральний директор AxxonSoft Олександр Курінний.

За його словами, договір підготовлений компанією Сryptogroup і не порушує чинне законодавство України щодо купівлі-продажу програмного забезпечення.
Після підписання договору компанія AxxonSoft надала QR-код своєму клієнту ITX для оплати за рахунком. ITX здійснила оплату з використанням транзакцій блокчейну DASH.
Офіційний представник DASH в Україні Дмитро Баймуратов зазначив, що DASH – це міжнародна криптовалюта і вона децентралізована.

NO COMMENTS