Саакашвілі став на захист історичного особняка в районі курортної Аркадії

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі здійснив 28 жовтня інспекційну поїздку в курортний район Аркадії, де будівельники готувалися знести відому архітектурну пам'ятку - колишню Дачу Докса. Про це Саакашвілі повідомив у Facebook (https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/?fref=ts).

Фото: з відкритих джерел

28
Про це Саакашвілі повідомив у Facebook (https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/?fref=ts).

“Сьогодні я зупинив руйнування унікального пам’ятника архітектури 19 століття – Дачі Докса в Аркадії, яку міськрада віддала під знесення жадібним забудовникам (будівельній компанії “Гефест” – ред.)”, зазначив Саакашвілі.

Голова ОДА звернувся через представників ЗМІ, які його супроводжували, з закликом до одеситів не допустити руйнування: “Сьогодні мали розпочати руйнувати будівлю санаторію “Дружба “, як руйнують всю Одесу… Міськрада дала дозвіл на забудову цієї земельної ділянки, незважаючи на те, що санаторій є об’єктом культурної спадщини”.
“Спершу будівлю довели до такого стану, а зараз хочуть знести, щоб побудувати несмак, – показав Саакашвілі на збудовані неподалік типові житлові багатоверхівки. – Сьогодні біля будівлі уже знаходилась спецтехніка, яка мала знести особняк”.

З урахуванням ситуації, що склалася, я підписав розпорядження “Про заходи щодо збереження об’єкта нерухомої культурної спадщини”, а саме колишньої Дачі Докса, що розташована на вулиці Гагарінське плато, до прийняття під охорону держави як об’єкта історико-культурної спадщини, сказав голова ОДА.

Саакашвілі застеріг про відповідальність за “випадкове” падіння будівлі, як це траплялось з іншими старовинними особняками, де ведеться житлова забудова”. А контроль за законністю дій будівельників та збереженням культурної спадщини лягає на мерію і прокуратуру”.

“Я закликаю одеситів: прокиньтеся і допоможіть врятувати від руйнування корумпованими чиновниками великого історичного і культурного надбання Одеси, а водночас – України і Європи”, сказав голова ОДА.

Варто зазначити, двоповерховий особняк 19 століття – колишня дача дійсного статського радника Докса – була зведена в Аркадії архітектором Шеврембрандтом. Цього року Одеська міськрада передала територію довкола особняка під забудову компанії “Гефест”, що розпочала підготовчі роботи для будівництва багатоверхівки.

NO COMMENTS