Саакашвілі провів зустріч з лідерами ромських громад, на якій омузгодили заходи з відновлення діалогу та інтеграції

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі та його заступник Соломія Бобровська провели 19 вересня зустріч з лідерами ромських громад Одещини, на якій обговорили й погодили низку заходів з відновлення діалогу та інтеграції. Про це Саакашвілі повідомив на своїй сторінці в Facebook (https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/?hc_ref=NEWSFEED).

Фото: з відкритих джерел

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі та його заступник Соломія Бобровська провели 19 вересня зустріч з лідерами ромських громад Одещини, на якій обговорили й погодили низку заходів з відновлення діалогу та інтеграції.
Про це Саакашвілі повідомив на своїй сторінці в Facebook (https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/?hc_ref=NEWSFEED).

“Зустрівся з представниками ромських громад Одещини. Була дуже корисна й інформативна бесіда. Під час декількох поїздок до Ізмаїла я звернув увагу поліції на необхідність припинити порушення громадського порядку й притягти провокаторів до відповідальності. Держава захистить кожного громадянина, незалежно від його походження”, зазначив Саакашвілі.

“Сьогодні ще раз підтвердив, що категорично засуджую заклики окремих місцевих діячів вигнати ромів з їх місць проживання. Бо фактично це заклики до етнічних чисток, і на руку вони тільки ворогам України”, констатував голова ОДА, проілюструвавши повідомлення світлинами зустрічі з головою правління Одеського обласного ромського конгресу Сергієм Єрмошкіним, керівником Коаліції ромських неурядових організацій України “Стратегія 2020” Володимиром Кондуром та іншими представниками громад.
“Упродовж останніх кількох тижнів ми попрацювали і намітили спільні заходи з відновлення діалогу та інтеграції. Дуже сподіваюся на підтримку уряду у вирішенні елементарних питань, які вже довго не можуть зрушити з мертвої точки”, резюмував Саакашвілі.

Нагадаємо, питання гармонізації міжетнічних взаємин, зокрема, з представниками ромських громад, постало гостро після серпневих подій в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, де сталося вбивство малолітньої дівчинки. Про утиски мешканців ромсьої національності та пошкодження будинків, в яких жили циганські сім’ї, голова Коаліції ромських неурядових організацій України “Стратегія 2020” Кондур надіслав звернення міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та уповноваженому Верховної Ради України Валерії Лутковській.

В офісі обмудсмена солідаризувались з висловленими у зверненні оцінками щодо неприпустимості дискримінації за ознакою етнічного походження. Голова Одеської ОДА, правоохороні органи та місцеві органи влади взяли участь у сходах мешканців села Лощинівка і виробили спільно з представниками ромів підходи до врегулювання конфлікту, в тому числі забезпечення права ромам на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.

NO COMMENTS