Саакашвілі передав 100 велосипедів дітям із малозабезпечених родин та учасників АТО

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі передав у суботу дітям із малозабезпечених родин, переселенців з Донбасу та учасників АТО першу партію китайських велосипедів, які в березні поточного року були незаконно завезені в Україну через морський порт. А в травні за ухвалою Приморського райсуду Одеси, коли контрабандний товар готувались вивезти зі складів митниці й утилізувати, голова ОДА та прем'єр-міністр Володимир Гройсман запропонували юристам сформувати правову позицію, щоб не знищувати 11 тисяч 400 конфіскованих велосипедів, а передати їх дітям.

Фото: з відкритих джерел

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі передав у суботу дітям із малозабезпечених родин, переселенців з Донбасу та учасників АТО першу партію китайських велосипедів, які в березні поточного року були незаконно завезені в Україну через морський порт. А в травні за ухвалою Приморського райсуду Одеси, коли контрабандний товар готувались вивезти зі складів митниці й утилізувати, голова ОДА та прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонували юристам сформувати правову позицію, щоб не знищувати 11 тисяч 400 конфіскованих велосипедів, а передати їх дітям.

“Сьогодні передаємо дітям першу партію велосипедів в кількості 100 штук, хоча вже підготовлено їх до роздачі півтисячі. Пізніше передамо ще 2 тисячі велосипедів для дітей різних вікових категорій, отриманих з підприємства – виробника конфіскованої партії”, – зазначив Саакашвілі.

Водночас, уточнив голова ОДА, “відстоюємо в апеляційній судовій інстанції  позицію – не знищувати, а роздати контрабандні велосипеди дітям родин переселенців з Донбасу та учасників АТО. Сподіваємось, протягом найближчих тижнів суд винесе таку ухвалу”.

Нагадаємо, 1 червня Саакашвілі висловив обурення, дізнавшись про утилізацію понад 11 тисяч велосипедів, що надійшли в Україну під логотипом фірми “Арго ЛТД”, за ухвалою судді Приморського райсуду. Голова ОДА заявив, що не можна знищувати стільки велосипедів: “Про яке знищення 11 тисяч велосипедів йдеться? Ви з глузду з’їхали чи що? Не смійте навіть пальцем їх чіпати! Ми знайдемо спосіб передати їх дітям!”.

Загальна вартість контрабандного товару, що прибув з Китаю, становить 17 мільйонів 130 тисяч гривень. За ухвалою суду велосипеди належало направити зі складу Одеської митниці на зберігання миколаївській фірмі “Базука”, яка мала їх утилізувати. Неметалеві частини – знищити, а метал продати на торгах. За свої послуги “Базука” може отримати понад 610 тисяч гривен, а виручка від продажу металу має бути спрямована на рахунки ГУ Національної поліції України в Одеській області, повідомили Одесінформу поліції.

NO COMMENTS