Саакашвілі відзвітував одеситам біля прокуратури про підсумки зустрічі з Президентом Порошенком

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі зустрівся в понеділок з учасниками акції протесту, що шостий день пікетують будівлю облпрокуратури, вимагаючи відставки новопризначеного прокурора області Миколи Стоянова.

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі зустрівся в понеділок з учасниками акції протесту, що шостий день пікетують будівлю облпрокуратури, вимагаючи відставки новопризначеного прокурора області Миколи Стоянова.

Саакашвілі заявив про свою підтримку пікетувальників і відзвітував, що передав у неділю ввечері Президенту України Петру Порошенку Звернення представників громадськості Одеси з приводу скасування призначення Стоянова, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Люди тут (біля облпрокуратури – ред.) протестують проти свавілля. Коли твориться свавілля, діють інші правила. Я вчора мав зустріч з Президентом України, передав йому Петицію, яку ви підписали і в якій міститься обурення громадськості Одеси (щодо призначення Стоянова прокурором області – ред.) Усі розуміємо, що призначили облпрокурором особу, в якої є велизна кількість нерухомого та всякого іншого майна. Який завжди обкладав бізнесменів даниною і є відомим вимагачем та партнером відомого мафіозі і сепаратиста Маркова. Свого часу він закрив справу на Маркова, з Марковим у нього спільні діла – таку людину не можна призначати (прокурором області – ред.) , – зазначив Саакашвілі.

По друге, продовжував голова ОДА, “я передав Главі держави все, що стосується саботажу митної реформи, все, що стосується тут діяльності СБУ. Чим вони (співробітники СБУ – ред) займаються, замість того, щоб боротися з корупцією і свавіллям”.

Сакашвілі наголосив, що “Президент мене уважно вислухав, сьогодні вранці він відбув з офіційним візитом. І коли повернеться, обіцяв на все це відреагувати публічно, а також прийняти рішення”.

“Я впевнений, що ми не повинні заспокоюватися, ми маємо продовжувати нашу боротьбу, тому що це наша спільна боротьба”, – додав голова ОДА.

Нагадаємо, близько 150 активістів шостий день пікетують будівлю Одеської облпрокуратури, вимагаючи відставки новопризначеного прокурора області Миколи Стоянова, якого вважають корупціонером і прислужником режиму Януковича, що не пройшов люстрацію. Представники громадських організацій “Самооборона Одеси”, “За прозору владу”, “Оберіг” та інші стоять живим ланцюгом, блокуючи вхід та в’їзд до адмінбудівлі працівникам прокуратури.

“Оскільки колишній заступник прокурора Київської області Стоянов не пройшов люстрацію, згідно з вимогами закону “Про очищення влади”, учасники акції протесту вирішили не допускати його в адмінбудівлю”, – заявив голова правління ГО “За прозору владу” Дмитро Кондратьєв.

За його словами, “близько 9 год. до адмібудівлі прибув перший заступник прокурора області Олег Жученко. Він просив активістів розблокувати один із входів, учасники акції протесту погодилися пропустити лише тих, хто поставить свій підпис під Зверненням до керівництва України за відставку Стоянова”.

Станом на 15 год. блокування адмінбудівлі триває. На стіні біля входу до будівлі прикріплені плакати “Стоянов – геть!”, Ні – реваншистам!”. На імпровізованій сцені учасники акції протесту виступають біля “відкритого мікрофона”, вимагаючи відставки Стоянова. Перед входом до будівлі – контейнери для сміття та шибениця. У неділю близько півтисячі одеситів провели віче біля пам’ятника Дюкe, на якому підтримали безстрокову акцію протесту проти призначення Стоянова керівником обласної прокуратури.

NO COMMENTS