Роми заявляють про дискримінацію національної меншини, представника якої затримала поліція

Голова Коаліції ромських неурядових організацій "Стратегія 2020" Володимир Кондур просить провести службове розслідування стосовно дискримінації членів ромської громади з боку Лощинівської сільської ради, що ухвалила рішння про виселення десяти родин.

Фото: з відкритих джерел

Голова Коаліції ромських неурядових організацій “Стратегія 2020” Володимир Кондур просить провести службове розслідування стосовно дискримінації членів ромської громади з боку Лощинівської сільської ради, що ухвалила рішння про виселення десяти родин.

Про це йдеться у Зверненні до голови Ізмаїльської райдержадміністрації Валентини Стойкової, повідомляє кореспондент Одесінформ.

“Після убивства в Лощинівці дитини, за фактом якого ведеться кримінальне провадження, мешканці почали творити самосуд над усіма ромами села… Просимо провести службове розслідування щодо голови сільради та посадовців, які відповідають за управління та правопорядок у районі”, – йдеться в документі.

Кондур також привертає увагу, що “згадування правоохоронцями будь-якої національності при розслідуванні кримінальної справи порушує права людини і громадянина, передбачені Міжнародною конвенцією основоположних прав і свобод, не сприяє толерантному ставленню до ромської національної меншини”.

Коментуючи ситуацію, голова Ізмаїльської РДА Стойкова заявила в інтерв’ю Укрінформу, що “рішення сходу села щодо виселення ромської громади суперечить законодавству. Так само перевіряється законність ухваленого рішення Лощинівської сільради, водночас правоохоронці встановлюють, хто й на підставі яких документів здавав ромам в аренду квартири, чим були зайняті в селі члени ромської громади”.

У свою чергу, “Ізмаїльському міськрайсуду належить належить сьогодні обрати міру запобіжного заходу щодо підозрюваного у вбивстві неповнолітньої мешканки Лощинівки, відповідно до клопотання органів слідства”, додала Стойкова.
Втім, уточнити у відділі комунікацій ГУНП в Одеській області, які саме злочини інкримінуються затриманому члену ромської громади села Лощинівка, не вдалося. “У нас немає таких відомостей, звертайтеся до відділу поліції, що веде розслідування”, – сказала кореспонденту Укрінформу заступник очільника відділу комунікацій Анастасія Якубенко.

Однак очільник Ізмаїльського відділу поліції Олександр Суржик, як і керівник слідчого відділу Наталя Старцева виявились недоступними для коментаря. У прокуратурі Ізмаїла вдалося уточнити, що засідання міськрайсуду суду призначено на 15 го. 30 хв.

NO COMMENTS