Прокурор Стоянов позивається до суду, щоб призупинити дію щодо себе закону “Про очищення влади”

Прокурор Одеської області Микола Стоянов звернувся з позовом до апеляційного суду, намагаючись призупинити стосовно себе як чиновника дію Закону України "Про очищення влади".

Фото з вільних джерел

Прокурор Одеської області Микола Стоянов звернувся з позовом до апеляційного суду, намагаючись призупинити стосовно себе як чиновника дію Закону України “Про очищення влади”.

Про це повідомив голова ГО “Люстраційна комісія Одеської області” Костянтин Цховребашвілі на своїй сторінці в Facebook (https://www.facebook.com/kostyajudo?fref=ts).

“Одіозний прокурор Одеської області Микола Стоянов звернувся до Київського апеляційного адміністративно суду з позовом “Про зупинення дії Закону України “Про очищення влади” стосовно його особистої персони до винесення остаточного рішення Конституційним судом України про скасування цього закону”, зазначив Цховребашвілі.

За його словами, такі дії Стоянова можна кваліфікувати “як намагання затягнути максимально процес його звільнення! Звертаю увагу, що розгляд справи про закон “Про очищення влади” в Конституційному Суді України не припиняє його дії”.
І в разі задоволення позову можна буде кваліфікувати таке рішення суду як протиправне, підсумував голова Люстраційної комісії Одеської області.

Нагадаємо, одесити уже більше тижня пікетують будівлю Одеської облпрокуратури, вимагаючи відставки прокурора Стоянова, якого вважають корупціонером і прибічником сепаратистів, що намагається уникнути люстрації.

У Мін’юсті України заявили, що відновлений за рішенням суду на посаді прокурора Одеської області Стоянов, який до лютого 2014 року обіймав посади заступника прокурора Миколаївської області та заступника прокурора Київської області, підлягає звільненню на підставі п. 72 ст. 36 КЗпП України.

Разом з тим, виконуючий обов’язки Генерального прокурора України Юрій Севрук повідомив 7 квітня журналістам, що у прокуратурі поки “розбираються з цим питанням. Якщо цей факт підтвердиться, і ніяких обставин, які це заперечують, не буде, то найближчим часом буде прийнято відповідне рішення. Доведеться звільнити”.

Однак Севрук зауважив, що однією з таких обставин, які створюють перепону, може бути рішення суду. “У нас є такі 4 справи. Мін’юст перевіряв, що ці 4 особи підпадають (під дію закону про люстрацію – ред.), але ми не можемо їх звільнити, тому що апеляційні провадження закриті, і їх звільнення буде порушенням закону, тож після цього нас можуть притягувати до кримінальної відповідальності”, – наголосив в.о. генпрокурора.

NO COMMENTS