Прокуратура розслідує факти, пов’язані з винесенням судом неправосудного рішення щодо Одеського НПЗ

Слідче управління прокуратури Одеської області здійснює кримінальне провадження за фактом винесення суддями Господарського суду Одеської області неправосудного рішення, яким визнано низку комерційних структур кредиторами ПАТ "Одеського нафтопереробного заводу".

Фото: з відкритих джерел

Слідче управління прокуратури Одеської області здійснює кримінальне провадження за фактом винесення суддями Господарського суду Одеської області неправосудного рішення, яким визнано низку комерційних структур кредиторами ПАТ “Одеського нафтопереробного заводу”.

Про це повідомив на брифінгу прокурор Одеської області Олег Жученко, відповідаючи на запитання кореспондента Одесінформу, чи відстежує прокуратура перебіг судового процесу про банкрутство та розподіл майна НПЗ.

“Прокуратура Одеської області не є учасником розгляду справи за позовом групи кредиторів ПАТ “Одеський нафтопереробний завод”. Однак ми здійснюємо кримінальне провадження за фактом винесення суддями Одеського господарського суду неправосудного рішення, яким визнано низку комерційних структур кредиторами ПАТ “Одеського нафтопереробного заводу”. Давати правову оцінку я зараз не буду і не маю права. Сподіваємось на таку оцінку законності дій колегії суддів з боку вищої судової інстанції, до якої звернулась з цього приводу облпрокуратура. І, згідно з винесеним рішенням, прокурорські працівники будуть встановлювати наявність чи відсутність складу кримінального правопорушення в діях членів суду”, – зазначив Жученко.

“Ми свою місію вбачаємо у максимальному забезпеченні законності, в тому числі при розгляді справи щодо банкрутства і розподілу майна такого дороговартісного комплексу, як Одеський нафтопереробний завод, – акцентував прокурор. – І якщо хтось переслідує мету відвести кримінальну відповідальність від осіб, які явно причетні до незаконної діяльності, то, звичайно, ми будемо цьому протидіяти”.

Як повідомлялося, 18 серпня колегія Господарського суду Одеської області під головуванням Геннадія Зеленова затвердила у рамках процедури банкрутства ПАТ “Одеський нафтопереробний завод” реєстр грошових вимог кредиторів цього підприємства, фактично визнавши заборгованість заводу в обсягу більш як 14 мільярдів гривень перед офшорними компаніями Empson Limited і Phonrun operation limited колишнього глави тіньового бізнесу “Сім’ї Януковича”, а також перед російським ВТБ-банком. Хоча борг в розмірі 14 мільярдів 355 тисяч гривень був штучно створений Курченком і його подільниками в Україні з метою доведення ПАТ “Одеський нафтопереробний завод” до остаточного банкрутства і виведення його активів «за кордон» через офшори.

Під час робочого візиту до Одеси Президент України Петро Порошенко висловив думку, що правоохоронні органи мають прискорити розслідування кримінальних проваджень, порушених проти “бізнесмена в бігах” Сергія Курченка, причетного до скоєння низки корисливих злочинів в Україні. Щоб об’єкти, якими він раніше заволодів, не були заново вкрадені у держави.

“Стосовно пана Курченка, який перебуває у розшуку, порушені кримінальні провадження. По тих об’єктах і злочинах, які він скоїв в Україні, потрібно робити все можливе, щоб розслідування кримінальних справ було прискорено. І ті об’єкти, які він раніше захопив, через прозору процедуру, не були вкрадені заново у держави”, – зазначив Порошенко.

Одеська облпрокуратура здійснює кримінальне провадження за матеріалами, зібраними облуправлінням СБУ, стосовно визнання банкрутства НПЗ. Розслідування здійснюється за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу України.

NO COMMENTS