Прикордонники шанують пам’ять героя

Двадцять років тому, 26 грудня 1996 року дев’ятнадцятирічний матрос-рульовий Микола Кушніров ціною власного життя врятував двох своїх товаришів.

Фото: з відкритих джерел

І в мирному житті є місце подвигу

Двадцять років тому, 26 грудня 1996 року дев’ятнадцятирічний матрос-рульовий Микола Кушніров ціною власного життя врятував двох своїх товаришів.

Коли малий прикордонний катер “Аіст” повертався Дунаєм з прикордонної застави “Вілкове” Ізмаїльського прикордонного загону, де виконував завдання з охорони державного кордону України, на відстані близько 3 миль до пункту постійного базування, закінчилось пальне. Для буксирування “Аіста” вийшов рейдовий катер. Буксирування проводилось лагом (борт до боту). Через кілька хвилин після початку буксирування, по корпусу малого прикордонного катера відчувся удар, і катер швидко почав кренитись на правий борт.

Екіпаж складався з 7 матросів. Двоє матросів, що перебували на верхній палубі, негайно залишили катер, вистрибнувши за борт у крижану воду.

Матрос-рульовий Микола Кушніров знаходився в ходовій рубці і відразу після аварії легко міг залишити катер, який швидко наповнювався водою. Але в кубрику знаходились ще 4 матроси. Тим часом катер перевернувся й вода продовжувала заливати приміщення, утягуючи за собою екіпаж. Події розвивалися стрімко, часу на роздум не було. Розбивши скло ходової рубки, матрос М. Кушніров встиг виштовхати з-під перекинутого катера двох своїх побратимів. Намагаючись врятувати ще двох членів екіпажу, Микола пірнув у крижану воду, але сувора стихія за лічені секунди поглинула малий катер разом з трьома хлопцями.

У 1997 році на березі річці Дунай, в районі 44-го кілометра, навпроти того місця, де відбулась трагедія, встановлено пам’ятник загиблим морякам-прикордонникам.

Наказом Президента України № 89/98 від 06.02.1998 року, за мужність та героїзм що були проявленні в екстремальній ситуації, та за порятунок членів екіпажу катера, матроса Кушнірова Миколу Анатолійовича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ-го ступеня (посмертно).

Наказом Голови Державного Комітету у справах охорони Державного кордону від 12.02.1998 року № 71 за мужність та героїзм що були проявлені в охороні Державного кордону України, матроса Кушнірова Миколу Анатолійовича занесено до Книги пошани Прикордонних військ України та навічно зараховано до списків військової частини, де він служив.

Сьогодні малий катер Морської охорони “Калкан” BG-807 Одеського загону Морської охорони носить ім’я матроса Кушнірова М.А.

Щороку морські прикордонники Одещини в цей день вшановують пам’ять загиблого товариша, на його прикладі виховуються майбутні охоронці морських кордонів. Адже, скільки б років не минуло, справжня мужність, відвага та героїзм, здатність ціною власного життя врятувати товариша – є прикладом самовідданого служіння справі, людям, Батьківщині!

 

*          *          *

NO COMMENTS