Представники Моніторингової місії ООН в Україні з прав людини в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях провели в середу зустріч з Військовим прокурором Південного регіону України Максимом Якубовським, на якій обговорили питання розслідування кримінальних проваджень відносно громадян на півдні й сході України та співпрацю у гуманітарній сфері.
Про це повідомляє прес-служба Військової прокурором Південного регіону України (заява).

Максим Якубовський
Максим Якубовський

“Військовий прокурор Південного регіону Максим Якубовський у середу провів за погодженням з Генеральною прокуратурою України робочу зустріч з Артуром Яцевичем та іншими співробітниками представництва Моніторингової місії ООН в Україні з прав людини в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. Зокрема, порушено питання розслідувань кримінальних проваджень стосовно військовслужбовців, у тому числі щодо фактів застосування катувань чи інших видів жорстокого поводження з боку співробітників СБ України”, зазначили в прокуратурі.
«Позиція Військової прокуратури, – наголосив Якубовський, – ґрунтується на невідворотності покарання будь-якої особи, незалежно від її рангу, за скоєні злочини”, цитує прес-служба прокурора Якубовського.
Керівник Військової прокуратури також надав співробітникам представництва Моніторингової місії ООН інформацію про розслідування кримінальних проваджень щодо фактів порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Окремо обговорено питання розслідування упродовж 2015-2017 років. Окремо обговорено питання розслідування упродовж 2015-2017 років кримінальних проваджень, розпочатих слідчими Військової прокуратури Південного регону України за ознаками ст. 115, 121, 122, 127 (злочини проти здоров’я особи – завдання тілесних ушкоджень, катування, умисні вбивства), ст. 432 (мародерство), ст. 426-1 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) і ст. 434 (погане поводження з військовополоненим) Кримінального кодексу України.
На завершення учасники зустрічі відзначили актуальність порушених при обговоренні питань гуманітраної проблематики й домовились про активну співпрацю заради дотримання прав людини в Україні.

NO COMMENTS