ПрАТ “Одеська кіностудія” здійснить реновацію підприємства на основі опитування одеситів

  Член наглядової ради ПрАТ “Одеська кіностудія” Олександр Ткаченко і голова правління студії Андрій Осіпов оголосили про намір замовити соціологічній компанії опитування мешканців міста, щоб на основі їхнього бачення шляхів розвитку студії здійснити сіпально з фахівцями реновацію підаприємства.
  Про це Ткаченко й Осіпов заявили 13 липня на брифінгу в кіностудії, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Восени цього року маємо намір здійснити опитування мешканців Одеси, щоб з’ясувати їхні думки щодо напрямків розвитку кіностудії. І якщо будуть можливості для залучення інвестицій, якщо, власне, відбудеться приватизація, то за результатами опитування нами буде представлена на громадських слуханнях концепція реновації і впродовж одного-двох років приступимо до її здійснення”, – зазначив Ткаченко.
  За його словами, “стан, в якому нині перебуває Одеська кіностудії, потребує не просто здійснення реновації, а повного перезапуску”.
  Плануємо здійснити реорганізацію і реновацію кіностудії і сформувати креативний кластер за прикладом європейських кіностудій. “Хочемо зробити студію конкурентоздатним сервісним майданчиком для розвитку кіноіндустрії, місцем створення продуктів світового рівня, центром інноваційного та технологічного розвитку, освітньою платформою та культурним центром тяжіння для Одеситів та гостей міста”, акцентував Ткаченко.
  «Завдання це доволі амбітне, для реалізації його потрібні значні ресурси й великі інвестиції, – додав Осіпов. – Але по-іншому й бути не може. Одеська кіностудія завжди була осередком творчості, новаторства та розвитку кіномистецтва, місцем відкриття нових талантів, так повинно залишатись і надалі. Тому ми повинні рухатись в ногу з часом і врахувати сучасні вимоги та потреби індустрії».
  Підхід базується на європейському прикладі, де всі кіностудії стали не просто сервісними центрами для індустрій кіно, телебачення і ІТ, але і креативним кластером з повним циклом відео-виробництва, центром професійної освіти, культури та інновацій, що приваблює виробників відео-контенту з усього світу.
  Зараз триває процес налагодження співпраці студії з норвезькою кіностудією FilmCamp, що передбачає надання експертизи у створенні бізнес плану реновації Одеської кіностудії, розробку спільних проектів для європейського ринку та запуск професійної кіношколи
  Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, в чому полягає концепція реновації і коли її можуть розпочати, директор кіностудії уточнив: “Йдеться про повне оновлення мереж комунікацій, будівництво нових технічних приміщень, створення належних умов для роботи персоналу студії, в тому числі збереження реквізиту, костюмів, кінозброї, а також створення Ділового центру, в якому зможуть знайти місце кінематографісти”.
  За словами Осіпова, “розпочнемо реновацію після опрацювання результатів опитування одеситів і розроблення відповідного плану оновлення існуючих будівель і зведення нових споруд. Скоріше всього це буде у перші місяці 2019 року. А триватимуть процеси реновації студії, очевидно, три-чотири роки”.
  Як зауважив керівник кіностудії, зараз персонал очолюваного госпрозрахункового підприємства існує за рахунок надходжень від передачі в користування реквізиту та оренди приміщень, доходів від кіновиробництва і музейної діяльності тощо.
  Торкнувшись власного виробництва фільмів, Осіпов додав, що “у цьому році кінойомки на студії не велись, але в другій половині року планується продовження зйомок фільму “Пам’ять сонця”, створення якого розпочато в 2016 році і “поставлено на паузу”. Щоправда, внесено зміни до сценарію кінострічки, доповнили групу іноземними кінематографістами. В тому приєдналися до групи оскарівський номінант Заза Урушадзе та відомий кіномитець з Лос-Аджелеса Мірза Давітая”.

  NO COMMENTS