Поліція розслідує факти правопорушень під час відзначення в Одесі 73-річчя визволення Одеси

Слідчі Малиновського та Приморського відділів поліції Одеси розслідують факти правопорушень, допущених сьогодні групою громадян під час відзначення в Одесі 73-річчя визволення Одеси від нацистських окупантів.

Фото: з відкритих джерел

Слідчі Малиновського та Приморського відділів поліції Одеси розслідують факти правопорушень, допущених сьогодні групою громадян під час відзначення в Одесі 73-річчя визволення Одеси від нацистських окупантів.

Про це повідомляє відділ комунікацій Одеського главку поліції (https://od.npu.gov.ua/uk/publish/article/377157).

“Органи правопорядку забезпечили безпрецедентні заходи для уникнення можливих провокацій та будь-якого насильства, але, на жаль, деякі громадяни не при прислухались до рекомендацій правоохоронних органів щодо недопущення будь-яких проявів порушень громадського порядку під час масових заходів. У результаті до відділів поліції доставлено 16 осіб різних політичних вподобань”, зазначили поліції.
Стосовно п’яти затриманих складено 6 адмінпротоколів (три – за ознаками ст. 173 (дрібне хуліганство), два – за ознаками ст. 195 зі значком 6 (порушення порядку зберігання та використання піротехнічних засобів) і один – за ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі правоохоронця) Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Також слідчими порушено два кримінальних провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) і ч.1 ст. 436 зі значком 1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

У поліції нагадали, що правоохоронні органи у своїй діяльності керуються виключно законами України і забезпечують права та свободи усіх громадян, незалежно від їх національності, віросповідання та політичних уподобань. І попередили: публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади є правопорушенням, що підпадає під дію ч. 2. ст. 109 Кримінального кодексу України.

Відповідаючи на запит кореспондента Одесінформу щодо приналежності осіб до певних політичних сил осіб, затриманих 10 квітня на Алеї слави, в облуправлінні поліції повідомили: “Дві особи із шістнадцяти затриманих є прибічниками проросійських сил”.
Як повідомлялося, у соцмережах після затримання правоохоронцями групи патріотично настроєних одеситів поширюється заклик до мешканців міста – зібратися завтра біля адмінбудівлі управління поліції “у зв’язку з сьогоднішньою поведінкою співробітників поліції на Алеї слави під час проведення сепаратистського мітингу колабораціоністами”.
Такі наміри обумовлені неадекватними, на думку активістів патріотичних організацій, діями деяких правоохоронців при затриманні ряду учасників святкування 73-річчя визволення міста на Алеї слави. “Кільком затриманим викликали “швидку”, оскільки при пакуванні (в автозаки – ред.) їх били по голові і по нирках. Це відбувалось зі словами “Бєйтє етіх козлопасов! Твоя нова поліція!”, – зазначив екс-керівник осередку “Правого сектора” Сергій Стерненко на своїй сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/sergiy.sternenko/videos/vb.100013132292793/273129646468110/?type=2&theater).

Представники патріотичних сил також висловили подив з приводу того, що поліцейські, залучені до охорони правопорядку на Алеї слави, не реагували на скандування місцевими “антимайданівцями” гасел антиукраїнського характеру: “Крым – это Россия”, Донбасс, мы с тобой”, “Бей фашистов!” та інших. І водночас застосовували силу і діяли жорстоко до українських патріотів, що виступили проти колаборантів, на захист цілісності країни.

NO COMMENTS