Поліція Одеси інкримінує учасникам погрому на митниці хуліганство і заподіяння побоїв охоронцю

Слідчі Малиновського відділу поліції Одеси інкримінують хуліганство та заподіяння побоїв охоронцю Одеської митниці, в будівлю якої 22 листопада проникли 20 активістів київської громадської організації.

Фото: з відкритих джерел

Слідчі Малиновського відділу поліції Одеси інкримінують хуліганство та заподіяння побоїв охоронцю Одеської митниці, в будівлю якої 22 листопада проникли 20 активістів київської громадської організації.

Про це повідомляє відділ комунікацій Одеського главку поліції, посилаючись на генерала поліції 3-го рангу Дмитра Головіна (https://od.npu.gov.ua/uk/publish/article/348033).

“За цими фактами відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків) Кримінального кодексу України. Хочу відзначити, що поліція не допустить розхитування ситуації та максимально жорстко присікатиме всі незаконні прояви, спрямованів на дестабілізацію обстановки в Одесі й області”, – зазначив Головін увечері 22 листопада.

Розом з тим, очільник Одеського главку поліції не назвав громадської організації, представники якої вчинили погром у кабінеті новопризначеного очільника митниці Олексія Василенка.

Тим часом голова одеської ГО “Рада громадської безпеки” Марк Гордієнко подав у Facebook власну версію резонансної події (https://www.facebook.com/markgordienko1968?fref=ts).

«Зальотне ОЗУ з Києва, прикриваючись камуфляжній формою і гучною назвою «Смерч», вирішило в Одесі кришанути тему горіхів фірмочки «Санрайз». Патріоти Одеси багато разів пікетували митницю, вмовляли писати заяви начальників і заступників, але погроми не влаштовували. Ми собі у себе вдома такого не дозволяємо», – зазначив Гордієнко.

Варто додати, що очолює всеукраїнську раду боротьби з корупцією «Смерч» Анатолій Будник. Всі учасники групи – воїни АТО.

З відеодіалогу між представниками “Смерчу” та новопризначеним керівником митниці Олексієм Василенком випливає, що люди в камуфляжі мають претензії до Василенка, ймовірно, через зупинку експортного вантажу горіхів у листопаді (https://www.youtube.com/watch?v=YpGRVIYrdbM).

Як повідомлялося, приблизно о 10 год. 40 хв. група людей в кількості 20 осіб, одягнених у камуфляжну форму, увірвалася в приміщення адміністративної будівлі Одеської митниці за адресою: м. Одеса, вул. Гайдара, 21а. При цьому невстановлені особи, завдавши тілесних ушкоджень охоронцю, проникли на другий поверх будівлі, де розгромили один з кабінеті.

На місце події негайно прибули співробітники ГУНП в Одеській області й перешкодили розвитку конфлікту та порушень громадської безпеки.
Усі зловмисників доставлено до Малиновського відділу поліції. Наразі встановлюються особи правопорушників та обставини події.

Нагадаємо, 17 листопада голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров призначив Олексія Василенка виконувачем обов’язків керівника Одеської митниці ДФСУ.
“Це призначення пов’язане з тим, що Марушевська (керівник Одеської митниці, яка подала заяву про звільнення – ред.) пеерстаала виходити на роботу. Для забезпечення безперебійної роботи митниці я видав наказ, щоб обов’язки керівника митниці виконував Олексій Василенко”, – сказав голова ДФСУ,

Насіров додав, що у січні 2017 року буде оголошено відкритий конкурс на заміщення вакантної посади керівника Одеської митниці.

В.о. керівника Одеської митниці Василенко працює в системі ДФСУ з 1994 року. Розпочав службу інспектором митного поста “Азовсталь” Маріупольської митниці, пізніше очолив митницю у Вінниці, а в 2014 – в Черкасах. Останнім часом обіймав керівні посади в центральному апараті ДФСУ.

Керівник Одеської митниці Юлія Марушевська та її заступник Семен Кривонос подали заяви про звільнення з посад 14 листопада.

NO COMMENTS