Поліція затримала п’ятьох неповнолітніх, що зруйнували 38 пам’ятників на Одещині

Працівники Окнянського відділення поліції Одеської області затримали п’ятьох підлітків, віком від 12 до 15 років, які зруйнували заради розваги на кладовищі села Маяки Окнянського району 38 надмогильних пам’ятників

Фото: з відкритих джерел

Працівники Окнянського відділення поліції Одеської області затримали п’ятьох підлітків, віком від 12 до 15 років, які зруйнували заради розваги на кладовищі села Маяки Окнянського району 38 надмогильних пам’ятників.

Про це повідомляє відділ комунікацій Одеського главку поліції (https://od.npu.gov.ua/uk/publish/article/372345).

“До поліції надійшли повідомлення від громадян про те, що невідомі особи понівечили могили їх близьких та родичів. Члени слідчо-оперативної групи виявили на кладовищі 38 пошкоджених пам’ятників. Під час оперативно-розшукових заходів встановлено, що до скоєння злочину причетні п’ятеро місцевих підлітків”, зазначили в поліції.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 297 (наруга над могилою, вчинена за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

При встановленні обставин події з’ясувалось, що найстарший з компанії друзів ввечері запропонував задля розваги піти до кладовища та зруйнувати кілька пам’ятників, на що останні дали згоду. 15-річний хлопець зруйнував перший пам’ятник на цвинтарі, тричі вдаривши його ногою. Четверо підлітків підтримали його задум і теж почали розбивати надгробки.

Потерпілими від вандалізму визнано 14 осіб. Неповнолітні під час спілкування з працівниками поліції покаялись у вчиненні ними злочину і сприяли розкриттю правопорушення.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 4 до 5 років. Враховуючи те, що на момент скоєння кримінального правопорушення неповнолітнім не виповнилось 16 років, слідчий поліції скерував до суду кримінальне провадження з клопотанням про застосування до неповнолітніх правопорушників примусових заходів виховного характеру у вигляді застереження строком на 1 рік.

NO COMMENTS