Очільник Одеської області обговорив з послом Болгарії питання культурно-освітнього співробітництва

Очільник Одеської облдержадміністрації Максим Степанов провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красимиром Мінчевим, на якій сторони обговорили актуальні питання зміцнення культурно-освітнього співробітництва. Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА, зазначивши, що гості торкнулися інцидентів, пов'язаних з пам'ятником болгарським ополченцям та одним із білгород-дністровських депутатів (https://www.facebook.com/oda.odesa/posts/1815424925442064).

Фото: з відкритих джерел

Очільник Одеської облдержадміністрації Максим Степанов провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красимиром Мінчевим, на якій сторони обговорили актуальні питання зміцнення культурно-освітнього співробітництва.
Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА, зазначивши, що гості торкнулися інцидентів, пов’язаних з пам’ятником болгарським ополченцям та одним із білгород-дністровських депутатів (https://www.facebook.com/oda.odesa/posts/1815424925442064).

“Під час перемовин члени болгарської делегації, очолюваної паном Мінчевим, висловили стурбованість з приводу інциденту в райцентрі Болград, пов’язаного з пам’ятником болгарським ополченцям, а також подіями у Білгороді-Дністровському, де проукраїнські активісти облили зеленкою депутата Василя Кащі через його відмову погодити надання дозволу на будівництво в місті храму Української православної церкви Київського патріархату”, зазначили в ОДА.

“Щодо інциденту в Болграді. Наскільки мені відомо, триває розслідування. Україна як цивілізована європейська держава відреагувала так, як мала відреагувати. Щодо ситуації у Білгороді-Дністровському, маю вас запевнити, що реакція націонал-патріотів не була пов’язана з болгарською національністю депутата Кащі”, сказав Степанов.

За його словами, “це була відповідь на певну позицію депутата Кащі. Ця реакція була б такою ж самою, якби Василь Кащі був не болгарином, а, скажімо, гагаузом, росіянином, молдаванином, греком чи українцем. В будь-якому випадку, ведеться слідство”.
“Хочу підкреслити, що ніяким чином обидва інциденти не стосувались національності”, – акцентував голова ОДА.

Під час зустрічі болгарські дипломати також привернули увагу до Болградського району, де компатно мешкають тисячі етнічних болгарів, та створення болгарсько-української школи в Одесі.

“Ми просимо вжити заходів для збереження Болградського району, де проживає болгарська діаспора. Адже Болград є символом звільнення нашого народу”, сказав посол Мінчев.

Глава делегації висловив тривогу, що місто може втратити статус райцентру, оскільки “Болград не став центром госпітального округу. Але ми вважаємо, що місто має відчувати себе самостійним”.

Очільник Одещини окреслив чітку позицію з цього приводу: “Реформа децентралізації проходить повністю на європейських засадах. Цей процес спрямований на те, щоб надати нового імпульсу активному розвитку регіону. Головний принцип – добровільність об’єднання громадян, сам процес створення об’єднаних територіальних громад триває на демократичних принципах”.

“Якщо в усіх болгарських сіл, які є на території Одещини, буде бажання об’єднатися й створити єдину територіальну громаду, то вони матимуть таку змогу, – запевнив очільник області. – Ми також хочемо створити 9 госпітальних округів. Але в рамках цього рішення не планується створення якогось центру. В цій реформі головне – максимально підвищити якість і доступність медичної послуги”.

У відповідь на пропозицію болгарської делегації – створити в Одесі болгарську школу, очільник області висловив зустрічну – відкрити також українську школу в Болгарії.
“На території Одещини проживає дуже багато людей різних національностей. Та, головне, що все це – українці різних національностей. Ми дуже високо цінимо збереження розмаїття культур на території нашої області, розвиток їхніх традицій. Тому готові відкрити болгарсько-українську школу, якщо на це буде запит. До речі, наскільки мені відомо, в Болгарії теж проживає багато українців. Тож було б чудово, щоб і в Болгарії відкрили українсько-болгарську школу, у місцях компактного проживання українців”.

“Це була б прекрасна і симетрична ініціатива, що сприяла б зміцненню дружби й обміну культурно-освітнім досвідом між нашими країнами”, – резюмував Степанов.
У зустрічі взяли участь також Генеральний консул Республіки Болгарія в Одесі Дімітр Тучков, перший секретар Посольства Болгарії в Україні Калін Калчев і народний депутат України – президент Асоціації болгар в Україні Антон Кіссе.

NO COMMENTS