Одеські школи готові до старту навчального року, однак деякі фірми зірвали поставки парт для НУШ

Переважна більшість загальноосвітніх шкіл Одещини готові до початку 2018-19 навчального року, хоча в 19 навчальних закладах все ще не завершено реконструкцію. Але найбільшою проблемою стали зриви меблевими фірмами поставок нових парт для першокласників до 1 вересня.
Про це йшлося на нараді в Одеській облдержадміністрації, яку провів 28 серпня голова ОДА Максим Степанов.
“Одещина ретельно готувалась до нового навчального року. Здійснено перепідготовку педагогів для навчання першачків у сучасному стандарті Нової української школи, модернізацію профтехосвіти, подбили ми і про розвиток інклюзивної освіти та облаштовування дистанційних класів. Майже 30 тисяч першачків розпочнуть навчання цього року, усі 1452 перші класи шкіл області прозоновані під стандарти НУШ – від комунікативної зони, де учні зможуть разом з вчителем обговорити матеріал, до зони відпочинку, де дитина зможе перепочити від галасу”, зазначив Степанов.
Водночас очільник ОДА піддав критиці ряд керівників райдержадміністрацій і райвідділів освіти за незадовільне використання багатомільйонних коштів освітньої субвенції на закупівлю нових парт для шкіл: одні згаяли час при підготовці та проведенні тендерів, інші – не добились своєчасного виконання замовлень для НУШ.
“Найгірше забезпечення партами першокласників у школах Кодимського, Окнянського, Любашівського, Миколаївського, Роздільнянського та Ширяївського районів, і за цю затримку керівники райдержадміністрацій нестимуть особисту відповідальність”, наголосив очільник ОДА.
Коментуючи на прохання Укрінформу ситуацію, що виникла з поставками меблевиками парт для першокласників, голова Окнянської РДА Олександр Безименко сказав: “Ми виконали протягом червня всі тендерні процедури на поставку парт для шкіл, визначено фірму-переможця, якій належить виготовити партію меблів на 450 тисяч гривень. Однак через високу завантаженість підприємства поставку парт для НУШ буде здійснено лише у жовтні”.
Так само послались на зриви термінів поставок парт для НУШ фірмами-постачальниками у Роздільнській та Ананьївській райдержадміністраціях. “Доведеться першокласникам перші два місяці навчального року користуватимуться тими партами, які наявні у навчальних закладах”, резюмували керівники РДА.
Протягом осені буде також завершено реконструкцію та будівництво 19 загальноосвітніх шкіл області.

NO COMMENTS