Одеські правоохоронці повідомили про підозру 3 фігурантам оборудок у проекті “Глибоководний випуск”

  Слідчі Управління захисту економіки ГП НП в Одеській області повідомили про підозру ще трьом фігурантам злочинної схеми заволодіння бюджетними коштами при будівництві об’єкта “Глибоководний випуск”, що мав стати частиною системи відведення стічних вод від станції біологічної очистки “Північна” в Одесі.
  Про це повідомляє прес-служба Одеської облпрокуратури (https://www.facebook.com/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%9E%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96-501343846681347).
  “Прокуратура Одещини здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами незаконних оборудок пр реалізації проекту «Глибоководний випуск» в Одесі в акваторії Чорного моря. Супроводжуючи розслідування працівників Управління захисту економіки органів поліції, прокуратура повідомила про підозру ще трьом фігурантам злочинної схеми заволодіння бюджетними коштами. Суд обрав за клопотанням прокуратури одному з фігурантів запобіжний захід у вигляді застави в обсягу 3 мільйони гривень, а двом іншим – по 1 мільйону гривень”, зазначили в прокуратурі.
  Серед цих підозрюваних – чинний депутат Одеської облради, який очолював підприємство, що займалося розробкою проекту будівництва «Глибоководного випуску». Оголошено підозру також екс-директору філії Державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» в Одеській області та головному інженеру проекту «Глибоководний випуск», що причетні до численних підроблень документів при реалізації цього проекту та пособництві організованій групі при заволодінні багатомільйонними коштами.
  Слідчі прокуратури і поліції встановили, що водночас з офіційним проектом будівництва зловмисники розробили аналогічний проект, яким штучно завищили проектно-кошторисну вартість. З метою маскування злочинної діяльності під номерами раніше виданих висновків, фігуранти оборудок склали інші висновки комплексної державної будівельної експертизи.
  Унаслідок злочинних дій махінаторів державі спричинено шкоду у понад 370 мільйонів гривень.
  Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Київський відділ поліції Одеси.
  Як повідомлялося, у червні 2017 року прокуратура Одеської області оголосила у всеукраїнський розшук організатора фінансових оборудок при спорудженні об’єкта “Глибоководний випуск” в акваторії Чорного моря бізнесмена Руслана Тарпана. Усього притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконне заволодіння багатомільйонними бюджетними коштами при спорудженні об’єкта «Глибоководний випуск» більше десятка осіб, які також вчинили замах на заволодіння 370 мільйонами гривень. Проведено обшуки в помешканнях можливих фігурантів справи та в приміщеннях, пов’язаних зі злочинною схемою підприємств.
  Нагадаємо, у грудні 2010 року Кабмін затвердив проект будівництва системи відведення стічних вод в Одесі вартістю 585 мільйонів гривень. Будівництво системи відведення стічних вод від станції біологічної очистки “Північна” в Одесі включно з об’єктом “Глибоководний випуск” (довжина труби 4 тисячі 230 метрів) належало завершити за три роки. Однак з’ясувалось, що значні кошти махіантори незаконно присвоїли, і спорудження «Глибоководного випуску» було зупинено.

  NO COMMENTS