Одеські журналісти створили телефільм-дослідження “2 травня. Московський слід”

Журналісти телеканалу "Думська ТВ" створили документальну стрічку на базі фактів та свідчень, пов'язаних з підготовкою до захоплення групою сепаратистів 3 березня 2014 роки Одеської облради.

Журналісти телеканалу “Думська ТВ” створили документальну стрічку на базі фактів та свідчень, пов’язаних з підготовкою до захоплення групою сепаратистів 3 березня 2014 роки Одеської облради.

Відеокадри підтвердили причетність російських спецслужб та радника президента РФ до організації в Одесі безладів і трагедії 2 травня, що призвела до загибелі 42 учасників масових заворушень на Куликовому полі, повідомляє кореспондент Одесінформу.
“Масові заворушення в районі Грецької вулиці ініціювала «Одеська дружина», одним з керівників якої був Денис Яцюк. Саме його голос звучав у записі розмови з радником президента РФ Сергієм Глазьєвим, фрагменти якої були оприлюднені 23 серпня. У березні 2014 року Яцюк вимагав від своїх російських кураторів “конкретні, чіткі, зрозумілі рекомендації” і “гарантії”… Кістяк сепаратистів склали активісти неонацистської організації “Слов’янська єдність”, яку очолював Дмитро Майданик, що діяв за вказівками російських кураторів під псевдонімом “Одінов”, – розповідають автори стрічки, підтверджуючи це документальними даними та свідченнями учасників подій.

Зокрема, відомий російський неонацист Антон Раєвський називає дати і прізвища сепаратистів, яких тренував у березні на Куликовому полі, а також підтверджує: “Представники одеського “антимайдану”, в тому числі Дмитро Одінов, у березні їздили до Криму, зустрічались з Аксьоновим, який давав гарантії та обіцяв, що “зелені чоловічки” невдовзі зайдуть в Одесу. Дану інформацію я отримав від керівника бойового крила “Одеської дружини” Сергія Долженкова по прізвиську “Капітан Какао”.

Документальні відеокадри коментували в телестудії керівник Слідчого управління ГУНП в Одеській області Сергій Пантелєєв та координатор експертно-журналістської групи з розслідування подій 2 травня Тетяна Герасимова.

За словами Пантелєєва, “після передачі розслідування подій 2 травня одеським слідчим встановлені факти, що в цілому підтверджують матеріали відеофільму. Наприклад, слідством встановило, що навесні 2014 командир “Одеської дружини” неодноразово бував в Сімферополі у буд. № 2 по вулиці Чехова, поряд з будівлею тодішнього Кабміну АРК. Остання його поїздка до Сімферополя відбулася 30 квітня 2014 року – за два дні до одеської трагедії”.

Російські агенти впливу отримували в березні прямі накази: захопити будівлю облради, оголосити позачергову сесію, насильно зібрати депутатів, проголосити «Одеську народну республіку», заявити про вихід зі складу України і звернутися за військовою допомогою до Росії. Однак не вийшло – завадили активісти одеського Євромайдану, що теж 3 березня прийшли до будівлі облради і розігнали сепаратистів. Так само зазнав провалу сепаратистський шабаш 2 травня.

NO COMMENTS