Одеські активісти протестують проти беззаконня і переслідування місцевих екологів

Близько 400 активістів громадських організацій Одеси, передусім руху "Зелений лист", ГО "Оберіг", партій "Народний рух України", "Демократичний альянс" та інших, провели сьогодні мітинг перед будівлею облдержадміністрації, вимагаючи від влади вгамувати криміналітет, що піднімає голову, і припинити переслідування місцевих євромайданівців. Приводом для акції протесту стали жорстокий напад на екозахисницю Світлану Підпалу та сина директора національного парку "Тузловські лимани", повідомляє кореспондент Одесінформу.

Фото: з відкритих джерел

Близько 400 активістів громадських організацій Одеси, передусім руху “Зелений лист”, ГО “Оберіг”, партій “Народний рух України”, “Демократичний альянс” та інших, провели сьогодні мітинг перед будівлею облдержадміністрації, вимагаючи від влади вгамувати криміналітет, що піднімає голову, і припинити переслідування місцевих євромайданівців.
Приводом для акції протесту стали жорстокий напад на екозахисницю Світлану Підпалу та сина директора національного парку “Тузловські лимани”, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Ми змушені з прикрістю констатувати, що зараз закони в Одеській області не діють. Громадських діячів, які підставляють плече владі, щоб здолати беззаконня, чиниме місцевим криміналітетом, переслідують. На відомих екологів вчиняють напади. Ми зібралися біля облдерждміністрації, щоб донести своє обурення до органів центральної влади, в першу чергу, до президента, – повідомив активіст “Зеленого листа” Вячеслав Балинський.

Ми вимагаємо, наголосив Балинський, “відновити охорону природних ресурсів та заповідників Одещини, розслідувати скандальні інциденти, пов’язані з застосування сили до журналіста на засіданні комісії міськради, нападом на еколога Світлану Підпалу, викраденням сина директора Національного парку “Тузловські лимани” Івана Русева, участь озброєних охоронців фірми “Зевс” у конфлікті з активістами-екологами в селі Маяки, розформування муніципальної служби “Муніципальна безпека”.

Його підтримав одеський активіст і радник міністра охорони здоров’я Павло Паламарчук, зауваживши, що “зухвалий напад і безкарне побиття на минулих вихідних активіста-еколога Світлани Підпалої – це вже восьмий випадок тиску на громадських діячів упродовж останнього часу. Деяким людям погрожують, інших, як Дем’яна Ганула, намагається закрити за грати поліція. Однак, схоже, голова облдержадміністрації Максим Степанов не розуміє серйозності ситуації…”

Ряд учасників мітингу вимагали відставки за бездіяльність прокурора та керівника облуправління Національної поліції. У руках учасники протестної акції тримали банер “Одеська бандитська республіка”, плакати “Одеса в небезпеці: бандити керують, а менти прикривають”, “Припинити терор проти антикорупційних активістів”, “Жити по-новому” тощо.

Голова Одеської ОДА Степанов, який вийшов з адмінбудівлі для діалогу з учасниками мітингу, заявив, що “за фактом викрадення сина Івана Русева розпочато два кримінальних провадження, зараз поліція розбирається. Тривають слідчі дії. Розслідують і побиття Світлани Підпалої, на підставі криміанльного провадження вилучено відео з 12 камер відеоспостереження, вже опитано 12 свідків. Стало відомо, що нападнику 35-40 років, приблизний зріст – метр вісімдесят…”

Однак конструктивного діалогу не вийшло, бо чимало учасників акції були обурені багатомісячним імітуванням поліцією протидії браконьєрським групам у національних заповідниках “Тузловські лимани” і “Нижньодністровський”, зухвалим захопленням забудовниками берегових схилів та пляжів Одеси.
Учасники акції скандували “Банду – геть!” і вимагали від влади вжиття екстрених заходів для приборкання криміналітету.
Публічний порядок на мітингу що пройшов без інцидентів і правопорушень, підтримували близько двадцяти правоохоронців.

NO COMMENTS