Одеські активісти заявляють про непричетність до акцій протесту власників ринку “Успіх”

Учасники "антитрухановського" майдану скликали у п'ятницю прес-конференцію, на якій категорично спростували причетність власників ринку "Успіх" чи будівельної фірми "Kadorr Group" до фінансування масових акцій протесту на Думській площі Одеси.

Фото: з відкритих джерел

Учасники “антитрухановського” майдану скликали у п’ятницю прес-конференцію, на якій категорично спростували причетність власників ринку “Успіх” чи будівельної фірми “Kadorr Group” до фінансування масових акцій протесту на Думській площі Одеси.

Про це заявили Михайло Кузаконь, Сергій Гуцалюк, Роман Власов та інші активісти “антитрухановського” майдану, наголошуючи на “свавіллі міської влади і силовиків” та спробах мера Геннадія Труханова пов’язати акцїі протесту з місцевими підприємцями, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Одеська влада не зупиняється ні перед чим, щоб дезорієнтувати одеситів і дискредитувати акції громадянського протесту, учасники яких вимагають відставки мера Одеси. Хочу зробити заяву від учасників “антитрухановського” майдану, що всі люди, які 30 червня брали участь в мирній акції протесту на Думській площі, робили це власної волі. Цих людей не залякати й не зламати. Марні спроби також їх дискредитувати застосуванням таких брудних технологій, як приписування організації протестних акцій місцевим підприємцям (ринку “Успіх” – ред.) чи політикам”, – зазначив громадський діяч Михайло Кузаконь.

“Усім відомі заяви представників влади, які вже приписували підтримку акції протесту Ківаном (власником будівельної фірми “Kadorr Group” – ред.), Гурвіцем, Ківаловим, деякі ЗМІ пов’язували наш і дії з грузинською командою та російським ФСБ. Не було поки хіба держдепу. Чекаємо. Адже два роки тому влада приписувала фінансування Євромайдану американцями”, додав Кузаконь.

“Насправді ж безлад і нерозбериху спровокувала 30 червня на Думській площі сама влада”, – наголосив Кузаконь, акцентувавши, що усі акції “антитрухановського” майдану, які тривають більше двох місяців, є виключно мирними.

У свою чергу, Власов зауважив, що “був у шоці від дій силовиків 30 червня проти мирних громадян. Я – викладач викладач англійської мови, раніше не брав участі в протестних акціях, але останнім часом боляче спостерігати за руйнуванням архітектурних пам’яток Одеси, особливо її історичного центру. Тому приєднався до людей, що прагнуть зберегти рідне місто і протистоять беззаконню. Але ж проти нас виставили силовиків, які жорстоко били людей кийками. До мене біля будівлі мерії один з охоронців буквально застосував прийом удушення, іншим пікетувальникам заламували й скручували руки, порскали в обличччя якимсь газом. Було відчуття, що нас хочуть не просто просто залякати, а придушити будь-який протест городян”.

“Тільки марно, ми бачили схоже на столичному Майдані й знаємо, чим усе закінчилось”, сказав Власов.

Учасник одеського “артмайдану” Стас Домбровський додав, що  “поряд з нами є люди, які будуть відстоювати свої вимоги до кінця. Якщо нас не почують, в Одесі будуть не просто шини горіти. Бо у владі залишились люди, що уособлюють  режим Януковича, люди з 90-х років. А ми хочемо, щоб наші діти жили в нормальній країні,тому починаємо все міняти з себе”.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов висловив обурення у виступі на 8 сесії міськради з приводу штовханини й сутичок на Думській площі.

“Ініціаторами цього (акції протесту. – Ред.) були не підприємці, а власники ринку “Успіх”. Я не буду розповідати про цих осіб, якими мають зацікавитися компетентні органи, а одесити їх знають”, – зазначив мер.

Труханов запропонував директору департаменту муніципальної безпеки Краснопьорову забезпечити охорону порядку на КП “Ринок “Успіх-Авто” і подати заяву до поліції за фактами безладів на Думській площі.

NO COMMENTS