Одеський суд розпочав розгляд справи групи підривників будівлі УСБУ

Приморський райсуд Одеси приступив до розгляду кримінальної справи групи терористів, що підірвали 27 вересня 2015 року потужний вибуховий пристрій біля запасного виходу з будівлі облуправління СБУ.

Фото: з відкритих джерел

Приморський райсуд Одеси приступив до розгляду кримінальної справи групи терористів, що підірвали 27 вересня 2015 року потужний вибуховий пристрій біля запасного виходу з будівлі облуправління СБУ.

Перед судом постали обвинувачені Володимир Грубник і Сергій Волков, два з чотирьох фігурантів справи, затриманих правоохоронцями за безпосередню причетність до підготовки й участі у скоєнні теракту, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Досудове слідство встановило всі етапи підготовки й скоєння теракту, а також участь у ньому кожного з чотирьох підсудних, дії яких координувала агентура ФСБ з території самопроголошеної “ПМР”. Двох фігурантів справи доставлено в суд, третій уже відбуває покарання за вчинення ще одного злочину, а четвертого оголошено в розшук”, – зазначила прокурор Олена Наганова.

У свою чергу, адвокати підсудних Грубника і Волкова внесли на розгляд суду клопотання про відведення членів суддівської колегії, мотивуючи тим, що раніше вони вже розглядали кримінальну справу, пов’язану зі скоєнням цього теракту.
Заслухавши виступи учасників підготовчого судового засідання, судова колегія під головуванням Віктора Попревича, відхилила як необгрунтоване клопотання захисників підсудних стосовно відводу членів колегії. Також озвучено ухвалу суду продовжити на 60 діб термін тримання підсудних Грубника і Волкова під вартою.

лухання кримінальної справи по суті суд розпочне 26 серпня, оголосив головуючий на процесі суддя Попревич.

Нагадаємо, близько року тому група терористів під кураторством агентури ФСБ підірвала вибуховий пристрій під будівлею Одеського УСБУ потужністю понад 5 кг у тротиловому еквіваленті. Після затримання зловмисників встановлено місце виготовлення вибухового пристрою, електродетонатори, комплектуючі деталі, вибухова речовина вагою понад 10 кг, металеві кульки, фотографії місць, де планувалися вибухи, символіка так званої “Новоросії” та відповідна преса.
Слідча група здійснювала кримінальне провадження за ознаками ч.2. ст.258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

NO COMMENTS