Одеський суд продовжив термін тримання під вартою фігуранту “справи 2 травня”

  Київський райсуд Одеси задовольнив клопотання прокуратури і продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо фігуранта “справи 2 травня” громадянина РФ Євгенія Мефьодова.
  Про це повідомляє прес-служба суду (https://ki.od.court.gov.ua/sud1512/pres-centr/news/445713).
  “Сьогодні, 12 березня, Київський райсуд Одеси обрав запобіжний захід щодо фігуранта “справи 2 травня” Мефьодова. Громадянин Російської Федерації обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України”, зазначили в суді.
  На підготовчому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів, посилаючись на те, що особа, якій інкриміновано скоєння тяжких злочинів, є громадянином іншої держави та може переховуватись від суду аби уникнути правосуддя.
  Зі свого боку, адвокат підсудного клопотав про обрання більш м’якого запобіжного заходу в вигляді цілодобового домашнього арешту.
  Розглянувши клопотання, суд виніс ухвалу – продовжити тримати обвинуваченого під вартою, зазначивши, що обрання такого запобіжного заходу є обґрунтованим, оскільки ризики не знизились і не відпали.
  Крім того, суд повідомив, що чоловік обвинувачується у вчиненні злочину, за яким, згідно з вимогами закону, передбачена можливість єдиного виду запобіжного заходу – тримання під вартою.
  Як повідомлялося, учасника масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року Мефьодова повернули 28 грудня до Одеського СІЗО зі Святогірська Донецької області, де його та групу інших кримінальних правопорушників збиралися в числі інших обміняти на українських заручників.
  29 грудня Приморський суд не допустив журналістів на засідання, де розглядалося клопотання прокуратури щодо продовження тримання під вартою Мефьодова, який був фігурантом “справи 2 травня”, а зараз підозрюється у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

  NO COMMENTS