Одеський суд оштрафував на 500 000 гривень будкомпанію за незаконну забудову котеджами заповідного урочища «Дністровські плавні»

0
570

Одеський апеляційний господарський суд ухвалив рішення про законність розірвання договору оренди земельної ділянки на березі Дністра, що була виділена компанії “Головбуд” під розміщення човнової станції, і стягнув 500 тисяч гривень завданих збитків від забудови котеджами 100-метрової прибережної смуги.

Про це в середу повідомили  в прес-службі прокуратури Одеської області.
“Суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури Одеської області та позов Білгород-Дністровської міжрайонної прокуратури в інтересах держави, що полягали у розірванні договору оренди землі на березі ріки Дністер, наданої в оренду товариству під розміщення човнової станції. Зокрема, встановлено, що на ділянці водного фонду площею понад 7 гектарів здійснювалося непередбачене угодою будівництво котеджних будинків з ознаками капітальної забудови”, – зазначила представник прес-служби Наталя Хорунжа.

Cуд зобов’язав підприємство сплатити збитки обсягом майже в 500 тисяч гривень, завдані нецільовим використанням земельної ділянки.
Варто зазначити, що котеджне містечко підприємці розбудовували у межах Ніжньодністровського національного природного парку.

DSC03036-1024x576Для довідки:

Відео: Квадрокоптер “Тірас” здійснив свій перший політ в рамках проекту “Зупинимо корупцію в знищенні заповідних та природоохоронних земель у дельті Дністра” 08.12.2015р.

З метою збереження унікальних ландшафтів та біорізноманіття Нижнього Дністра, рішенням Одеської обласної ради № 496-ХХІ ще від 1.11.1993 р. тут було створено заповідне урочище «Дністровські плавні», а 13.11.2008 р. Президент України підписав Указ №1033 про створення в дельті Дністра НПП «Нижньодністровський» на площі 21311,1 га. Паралельно заповіданню цих територій, з 2005 р. тут, за згоди і сприяння місцевої влади, низки місцевих та центральних природоохоронних органів, тривав процес захоплення та незаконної забудови (під виглядом будівництва човнової станції кількома комерційними організаціями, а саме: «Главстрой», «Главбуд», «Головбуд», «Рибацький рай», «Область координат») особливо цінних земель НПП, земель водного фонду, водно-болотних угідь міжнародного значення у дельтовій частині р. Дністер.

Згідно з Законом України «Про природно-заповідний фонд (ПЗФ) України» (1992, гл. 3, ст. 21) заповідна зона будь-якого національного природного парку (НПП) призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів. Її режим визначається відповідно до вимог, встановлених для природних заповідників. На іншій території парку (на території регульованої рекреації та території господарської зони) забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території.

Заповідне урочище «Дністровські плавні» площею 7,6 тис. га, знаходиться на території Білгород-Дністровського району і має важливе наукове, природоохоронне, пізнавальне та естетичне значення.Землі урочища на 90% входять до складу Ніжньодністровського Національного природного парку, площею 21,3 тис. га, розташованого на водно-болотних угіддях міжнародного значення. Парк має статус природно-заповідного об’єкта загальнодержавного значення. На його території зафіксовані рослини, птахи, ссавці, рибні ресурси, які занесені до Червоної книги України.

В.Аксанюк

NO COMMENTS