Одеський суд зобов’язав прокуратуру розслідувати дії поліцейських у Міськсаду

  Приморський райсуд Одеси розглянув і задовольнив скаргу керівника центру правового моніторингу «Гідність» на дії місцевої прокуратури №3 – прокурора району зобов’язано забезпечити внесення до ЄРДР відомості про правопорушення і перевірити факт надмірного застосування поліцією сили до учасників акції 18 листопада у Міському саду.
  Про це повідомляє директор центру правового моніторингу Тетяна Герасимова (https://www.youtube.com/watch?v=aHicdRZN8-Y).
  “Суддя Роман Гончаров розглянув скаргу про неправомірну відмову прокуратуру дослідити порушення Закону України «Про Національну поліцію» з боку співробітників поліції. Зокрема, зафіксоване відекамерою завдання удару ногою по голові громадському активісту поліцейським, що був у масці й не мав індивідуального ідентифікаційного знака з унікальним номером”, зазначила Герасимова.
  Спостерігачі Центру зафіксували й інші порушення Закону України “Про Національну поліцію” співробітниками поліції, які мали захищати публічний порядок під час заходу. Однак найбільш грубим було правопорушенння, коли поліцейський у чорній уніформі бив ногою по голові поваленого громадянина.
  Суд зобов’язав Одеську місцеву прокуратуру №3 внести відомості про надмірне застосування поліцейським сили до учасника акції протесту, що відбулася 18 листопада, і здійснити перевірку фактів жорстокого поводження поліції, що зафіксовано відезйомкою.
  На думку Герасимової, прокуратурі належить вирішити питання про відкриття кримінального провадження за фактом перевищення владних або службових повноважень, що супроводжувалося насильством до потерпілого громадянина.
  Нагадаємо, 18 листопада в Одесі відбулась акція протесту проти незаконної забудови території Літнього театру Міського саду, що переросла в сутички одеситів з правоохоронцями.
  Як повідомляв Укрінформ, 19 грудня голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов повідомив на своїй сторінці в Facebook, що “зелену зону Літнього театру, на яку зазіхала будівельна компанія, врятовано. Міністерство культури включило територію Літнього театру у межі Міського саду. Відтепер вона під захистом держави. Жодного ТРЦ там бути не може ані за законом, ані за справедливістю”.

  NO COMMENTS