Одеський суд залишив під вартою фігуранта у справі викрадення депутата Гончаренка

Апеляційний суд Одеської області залишив у силі ухвалу Приморського райсуду Одеси від 25 лютого про обрання міри запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою Анатолія Слободяника - одного з фігурантів у справі викрадення народного депутата Олексія Гончаренка.

Фото: з відкритих джерел

Апеляційний суд Одеської області залишив у силі ухвалу Приморського райсуду Одеси від 25 лютого про обрання міри запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою Анатолія Слободяника – одного з фігурантів у справі викрадення народного депутата Олексія Гончаренка.

Таке рішення ухвалила в середу колегія суддів Апеляційного суду під головуванням Олега Гончарова, що розглянула апеляційну скаргу адвоката Івана Прилепського щодо пом’якшення міри запобіжного заходу стосовно його підзахисного Слободяника, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“В арештованого Слободяника є російське громадянство і тісні зв’язки з родичами, що проживають на території Росії і в окупованому Криму. Це дає змогу йому втекти з України і сховатись від слідства, якщо суд звільнить його з-під варти. Крім того, слідчим прокуратури вдалося поки що виявити лише частину віддрукованої продукції антиукраїнського змісту, яку підсудний мав намір поширити, а зараз може її знищити, якщо вийде з СІЗО. В тому числі виготовлені банери, які він збирався використати 2 травня. Тому сторона обвинувачення вважає обгрунтованою мірою запобіжного захисту, яку обрав суд першої інстанції стосовно підсудного Слободяника”, – зазначив представник Одеської облпрокуратури Сергій Зубар.

У свою чергу, адвокат Прилепський намагався переконати колегію суддів, що сторона обвинувачення не надала достатньо фактів причетності підзахисного генерал-лейтенанта у відставці Слободяника до викрадення депутата чи розповсюдженння незаконної літератури, спрямованої на розпалювання національної ворожнечі між українцями, росіянами та євреями.
Крім того, адвокат Прилепський висловив думку, що головний свідок у справі, ім’я якого правоохоронні органи засекретили в інтересах слідства, провокував підсудних Слободяника і Кушнарьова до скоєння злочину.

“Заслухавши доводи сторони захисту та обвинувачення, колегія суддів залишила в силі ухвалу суду першої інстанції від 25 лютого про обрання міри запобіжного заходу в вигляді тримання підсудного Слободяника під вартою терміном 60 діб”, озвучив рішення головуючий суддя Гончаров.
Як повідомлялося, розгляд клопотання адвоката про зміну міри запобіжного заходу стосовно другого арештанта – депутата Лиманської райради від “Опозиційного блоку” Олександра Кушнарьова – колегія суддів Апеляційного суду Одеської області призначила на 20 березня.

Нагадаємо, слідчі прокуратури Одещини спільно зі співробітниками обласного Управління СБУ під час спецоперації з нейтралізації групи викрадачів народного депутата викрили також злочинне угруповання, що майже рік займалося випуском та розповсюдженням незаконної літератури. Їхні книги та буклети, за висновками експертів, пропагують національну ворожнечу між українцями, росіянами та євреями, спрямовані на актуалізацію ненависті до українських націоналістів та патріотів. Серед видань – “Слуги зла или как выглядит украинский национализм”, “Одесские колокола Хатыни” тощо.

Фігурантам справи інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 3 ст. 346 (умисне заподіяння народному депутату тяжких тілесних ушкоджень) і ч.1 ст 161 (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної і расової ворожнечі), а також виготовлення матеріалів із закликами до вчинення агресивної війни та поширення видань, що пропагують міжнаціональну ворожнечу (ч. 1 ст. 161, ст. 436) Кримінального кодексу України.

Суд санкціонував арешт двох підозрюваних, а третьому фігуранту перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

NO COMMENTS