Одеський суд залишив під вартою до 14 квітня п’ятьох обвинувачених “у справі 2 травня”

Малиновський райсуд Одеси розглянув 13 лютого і задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення щодо тримання під вартою до середини квітня п'ятьох підсудних "у справі 2 травня".

Фото: з відкритих джерел

Малиновський райсуд Одеси розглянув 13 лютого і задовольнив клопотання сторони державного обвинувачення щодо тримання під вартою до середини квітня п’ятьох підсудних “у справі 2 травня”.

Суд розглянув також клопотання адвокатів підсудних про відвід представника держобвинувачення Володимира Дудкевича та члена колегії суддів Олексія Старикова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Судова колегія під головуванням Віктора Корою заслухала доводи сторін обвинувачення та захисту, в том числі клопотання п’ятьох підсудних про заміну міри запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою на домашній арешт.

Суд виніс ухвали: відхилити як необгрунтовані клопотання щодо відводів судді Старикова та прокурора Дудкевича.

Пізніше колегія суддів також постановила ухвалу щодо обрання міри запобіжного заходу п’ятьом активним учасникам масових заворошень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі).

“Суд ухвалив відмовити у задоволенні клопотань сторони захисту про заміну міри запобіжного заходу: обрати стосовно підсудних Долженкова, Корчинського, Романюка, Сакауова та Мефьодова міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб – до 14 квітня 2017 року”, – озвучив рішення головуючий на процесі суддя Корою.

Варто зазначити, що правоохоронці вжили у понеділок надзвичайних заходів для гарантування безпеки учасників суду. Зокрема, при вході до будівлі суду стояли півтора десятка бійців Національної гвардії. Співробітники поліції перевіряли сумки громадян і при вході до суду, і в самому приміщенні. При цьому було вилучено у прибулих до суду телескопічну палицю і стартовий пістолет “Stalker”, представники поліції вирішують питання про внесення відомостей про подію в ЄРДР.

Нагадаємо, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення. Першими жертвами сепаратистськи настроєних бойовиків стали уболівальники одеського “Чорноморця”, на яких було вчинено напад в районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П’ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федеорації Сакаулов і Мефьодов, що перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в  тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

NO COMMENTS