Одеський суд відклав до 1 листопада розгляд скарги про банкрутство та розподіл майна НПЗ

Одеський апеляційний господарський суд відклав розгляд скарги на рішення суду першої інстанції про банкрутство й розподіл майна ПАТ "Одеський нафтопереробний завод". Таке рішення ухвалила в середу колегія суддів апеляційного господарського суду, повідомляє кореспондент Одесінформу.

Фото: з відкритих джерел

Одеський апеляційний господарський суд відклав розгляд скарги на рішення суду першої інстанції про банкрутство й розподіл майна ПАТ “Одеський нафтопереробний завод”.
Таке рішення ухвалила в середу колегія суддів апеляційного господарського суду, повідомляє кореспондент Одесінформу.

Після оголошення розгляду справи представник кіпрської компанії Empson Limited передав колегії суду, на якому головує Геннадій Зеленов, пакет документів, що представник кіпрської компанії Empson Limited передав до суду документи, що стали підставою для рішення першої інстанції про внесення компанії до реєстру кредиторів ПАТ “Одеський НПЗ”.

Члени колегії порадились на місці й винесли ухвалу відкласти слухання справи, з урахуванням значного обсягу документів, що мають підтвердити наявність боргів ПАТ “Одеський НПЗ” перед кіпрською компанією Empson Limited.
Наступне засідання суду призначено на 1 листопада, оголосив головуючий на процесі суддя Зеленов.

Як повідомлялося, попереднє засідання колегії суддів Одеського апеляційного господарського суду 5 жовтня було зірване групою пікетувальників, які спершу мітингували перед будівлею суду, а на початку засідання суду хтось із присутніх, бризнув з допомогою шприца зеленкою в напрямку членів колегії.

Судді покинули залу засідань, на якому мали розглянути апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Одеської області від 18 серпня про наявність непогашеного 14-мільярдного боргу Одеського НПЗ перед низкою компаній-кредиторів, в тому числі перед ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» та компаніями Empson Limited і Phonrun operation limited, зареєстрованими на Кіпрі.

У свою чергу, присутній на засіданні суду народний депутат України Євген Дейдей висловив думку, що завдяки цьому рішенню суду бізнесмен Курченко і його російські подільники дістали змогу прибрати до рук активи одного з найприбутковіших підприємств України. Оскільки кредиторська заборгованість НПЗ перед підконтрольними їм компаніями сягає близько 95% від загальної суми.

“Ні відсутність первинних документів, які підтверджували б факт переказів грошових коштів на поточний рахунок НПЗ, ні об’єктивні обставини, ні походження цих грошей не змогли вплинути на результат справи… Якщо ми сьогодні не зупинимо свавілля щодо Одеського НПЗ, завтра нам доведеться миритися з рішенням чергового продажного суду про повернення у власність Януковичу “Межигір’я” і його “золотих батонів”, підсумував народний депутат.

4 жовтня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за матеріалами, зібраними облуправлінням СБУ, стосовно визнання банкрутства НПЗ. Розслідування здійснюється за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу України.

“Досудовому слідству належить дати правову оцінку законності дій суддів Господарського суду в Одеській області при постановленні рішення від 3 жовтня за заявою ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» у справі про банкрутство ПАТ “Одеський нафтопереробний завод”, повідомила речниця облпрокуратури Інна Верба
Співробітники прокуратури грунтовно перевіряють, чи достатньою була документальна база, на підставі якої судді ухвалили рішення про наявність непогашеного 14-мільярдного боргу Одеського НПЗ підприємства перед компаніями Empson Limited і Phonrun operation limited, зареєстрованими на Кіпрі”.

NO COMMENTS