Одеський суд визнав протиправним рішення сільради про виселення ромів із Лощинівки

  Одеський окружний адміністративний суд частково задовольнив позовні вимоги позивачів у справі виселення семи родин ромів із села Лощинівка Ізмаїльського району у серпні 2016 року.
  Про це повідомляє у Facebook один з адвокатів позивачів Юлія Лісова .
  “Адмінсуд визнав протиправними дії сільського голови Віктора Паскалова з оформлення та оголошення рішення «Про доведення до відома представникам ромської національності вимоги не проживати у селі Лощинівка» від 28 серпня 2016 року. Крім того, судом стягнуто з сільського голови судові витрати, які понесли позивачі за сплату судового збору”, зазначила Лісова.
  Водночас суд “відмовив у задоволенні вимог про визнання протиправною бездіяльності поліції, що не забезпечила порядку й захисту прав громадян. Також відмовлено у стягненні заподіяної моральної шкоди”, додала адвокат.
  За словами Лісової, оскільки тексту рішення суд поки ще захисникам не видав, не знаємо, чим мотивував суд ухвалений вердикт.
  “Однак це рішення буде оскаржено у частині незадоволених позивних вимог”, додала адвокат.
  Як повідомлялося, 28 серпня 2016 року жителі села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили декілька будинків ромів після того, як сталося жорстоке вбивство місцевої 9-річної дівчинки. У її згвалтуванні та вбивстві звинуватили 21-річного жителя ромської національності. Багато мешканців Лощинівки, де проживають переважно болгари, зажадали виселити з населеного пункту ромські родини, а депутати сільради підтримали ці вимоги, оформивши відповідне рішення.
  Ізмаїльський міськрайсуд розглянув 30 серпня докази, надані представниками слідства та захисту підсудного, і задовольнив клопотання про обрання міри запобіжного захисту у вигляді тримання під вартою щодо затриманого за підозрою у вчиненні злочину.
  Фігурант кримінальної справи й досі перебуває під вартою в СІЗО.

  NO COMMENTS