Одеська прокуратура ініціювала кадрові зміни у виправній колонії, де порушують права в’язнів

0
237

 

Працівники прокуратури Одеської області здійснили повторну перевірку умов утримання засуджених та ув’язнених у Південній виправній колонії №51 і переконались, що виявлені у січні поточного року порушення адміністрацією колонії не усунуто.
Про це повідомляє прес-служба Одеської облпрокуратури (заява).
“Прокуратура Одеської області провела в порядку контролю повторну перевірку в Південній виправній колонії № 51. Прокурори з’ясували, що після січневої раптової позапланової перевірки мало що змінилося. Установлено незадовільне виконання вимог щодо усунення порушень кримінально-виконавчого законодавства. Як з боку керівництва виправної установи, так і керівництва Південного міжрегіонального Управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації”, зазначили в прокуратурі.
З огляду на це прокуратура Одещини звернулася до Міністерства юстиції України з метою приведення у відповідність до законодавства стану утримання засуджених та ув’язнених у цій установі, а також вирішення питання про подальше перебування на займаній посаді керівника ПВК № 51.
У прокуратурі констатували, що 24 січня перший заступник прокурора Одеської області Олександр Саулко та керівник профільного відділу прокуратури Володимир Коломієць позапланово перевірили умови тримання осіб у Південній виправній колонії № 51.
Як повідомлялося, виявлено низку порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства. Зокрема,внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків службовими особами ПВК № 51 порушуються права засуджених на відповідні умови утримання, охорону здоров’я та матеріально-побутове забезпечення”, – зазначили в прокуратурі.
Засуджені, на яких накладені дисциплінарні стягнення, утримуються в нелюдських умовах, а саме у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення. Вкрай незадовільним є рівень організації надання медичної допомоги засудженим, більшість приміщень медчастини взагалі непристосовані для надання медичної допомоги.
Крім того, через відсутність належного асортименту в крамниці ув’язнені позбавлені можливості придбати продукти харчування та предмети першої необхідності.

NO COMMENTS