Одеська прокуратура розшукує “тітушок”, що 19 лютого 2014 року напали на учасників мирної акції

Співробітники прокуратури Одеської області продовжують розслідування масового побиття учасників мирної акції під лозунгом "Досить стріляти!" поряд з адмінбудівлею Одеської облдержадміністрації 19 лютого 2014 року. У рамках кримінального провадження триває розшук чотирьох так званих "тітушок" та одного з їх безпосередніх ватажків.

Фото: з відкритих джерел

Співробітники прокуратури Одеської області продовжують розслідування масового побиття учасників мирної акції під лозунгом “Досить стріляти!” поряд з адмінбудівлею Одеської облдержадміністрації 19 лютого 2014 року. У рамках кримінального провадження триває розшук чотирьох так званих “тітушок” та одного з їх безпосередніх ватажків.

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури (http://od.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=202359).

“У пріоритеті прокуратури – розслідування масових сутичок поблизу будівлі Одеської облдержадміністрації 19 лютого 2014 року, унаслідок чого постраждали мирні мітингувальники, які виступали за європейську інтеграцію України, та представники ЗМІ. За період із вересня 2016 року по лютий 2017 року слідчі прокуратури спільно з працівниками УСБУ та поліції встановили причетність до розгону чотирьох так званих «тітушок» та одного з їх безпосередніх ватажків. Усім особам повідомлено про підозру та оголошено у розшук”, зазначили в прокуратурі.

Як уточнили в прес-службі, “серед розшукуваних – 29-річний мешканець Одеси, 28-річний, 29-річний та 32-річний мешканці Одеської області, а також їх безпосередній керівник – 43-річний уродженець Донецької області

За даними слідчих, “розгін учасників мирної акції протесту здійснювався силами залученої групи чоловіків, екіпірованих у захисну амуніцію та озброєних битами, кийками і металевими прутами. Обличчя нападники приховували під шапками-масками і мотошоломами. Наразі слідчими прокуратури під час розслідування зібрані зразки екіпіровки та знарядь, які використовували зловмисники”.

Також прокуратурою Одеської області повідомлено про підозру в причетності до організації масових заворушень та розгону протестуючих директору одного із санаторіїв, у приміщеннях якого, за даними слідства, проживали майже 150 «тітушок» під вигаданими прізвищами.

У вересні 2016 року слідчі прокуратури встановили причетність до організації масових заворушень, організації побиття учасників мирної акції та журналістів колишнього першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Орлова та повідомили йому про підозру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Слідчі здійснили 575 допитів, майже 60 обшуків, понад 40 експертних досліджень, більш ніж 100 тимчасових доступів до речей і документів тощо. Повідомлено про підозру у неналежному виконанні службових обов’язків колишньому заступнику начальника ГУМВС України в Одеській області – начальнику міліції громадської безпеки. Колишнього посадовця оголошено у розшук у зв’язку із переховуванням від слідства.

Як повідомлялося, 22 вересня облпрокуратура повідомила про підозру колишньому першому заступнику голови Одеської облдержадміністрації Олександру Орлову в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294 (організація масових заворушень), ч. 1 ст.28 (вчинення злочину організованою групою осіб за попередньою змовою або злочинною організацією) Кримінального кодексу України. А пізніше – у незаконному перешкоджанні проведенню мітингу із застосуванням фізичного насильства, що кваліфіковано за ознаками ст. 340 Кримінального кодексу України.

Суд першої інстанції спершу санкціонував взяття під варту  Орлова, підозрюваного в організації масових заворушень та організації побиття “тітушками” учасників мирної акції 19 лютого. А пізніше підсудного було випущено із СІЗО під заставу.

17 жовтня 2016 року колегія суддів Апеляційного суду Одеської області заслухала апеляційну скаргу представника Одеської облпрокуратури про зміну міри запобіжного заходу підсудному Орлову, випущеному із СІЗО під заставу, і задовольнила альтернативне клопотання захисту підсудного.

NO COMMENTS