Одеська прокуратура повідомила про підозру судді, що ухвалив неправосудне рішення

Слідчі прокуратури Одеської області повідомили про підозру колишньому судді Великомихайлівського райсуду за постановлення завідомо неправосудного рішення.

Фото: з відкритих джерел

Слідчі прокуратури Одеської області повідомили про підозру колишньому судді Великомихайлівського райсуду за постановлення завідомо неправосудного рішення.

Про це повідомляє прес-служба Одеської облпрокуратури (https://www.facebook.com/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%9E%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96-501343846681347/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf).

“За дорученням заступника Генерального прокурора України слідчі прокуратури Одеської області повідомили про підозру у постановленні завідомо неправосудного рішення колишньому судді Великомихайлівського райсуду. Слідство встановило, що при розгляді у 2012 році цивільної справи суддя визнав дійсною угоду купівлі-продажу та право власності за громадянином на житловий будинок у смт Велика Михайлівка, всупереч вимогам матеріальних та процесуальних норм законодавства”, зазначили в прокуратурі.

Між тим, уточнили в прокуратурі, “фактично договір між сторонами не укладався, і позивач не мав жодних законних підстав для володіння і користування майном. Усвідомлюючи відсутність цивільно-правового спору, суддя розпорядився скласти заяву про визнання позовних вимог та відсутність заперечень від імені відповідача, який помер ще у 2006 році”.

У подальшому підозрюваний постановив на основі неправдивих відомостей і за відсутності будь-яких підстав для набуття права власності зазначене незаконне рішення, яке апеляційний суд Одеської області скасував.

Такі дії призвели до незаконного обмеження гарантованого права громадянина на житло, який повинен був отримати, відповідно до закону, вказаний будинок у спадщину.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 375 (службове зловживання, що полягає у постановленні суддею завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу України триває.

NO COMMENTS