Одеська ОДА витребує через суд бюджетні кошти на пальне для машин “швидкої допомоги”

Взаємовідносини між Одеською облдержадміністрацією та Одеською обласною радою настільки складні, що необхідні бюджетні кошти на придбання пальноого для автомобілів комунального підприємства "Автобаза сантранспорту" керівництво ОДА змушене витребувати в облради через суд.

Фото: з відкритих джерел

Взаємовідносини між Одеською облдержадміністрацією та Одеською обласною радою настільки складні, що необхідні бюджетні кошти на придбання пальноого для автомобілів комунального підприємства “Автобаза сантранспорту” керівництво ОДА змушене витребувати в облради через суд.

Про це у вівторок заявила на зустрічі з громадськістю Одеси директор Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту ОДА Тетяна Крива, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“Одеські бригади “швидкої допомоги” виїжджають на виклики в штатному режимі, однак останнім часом водії заправляють автомобілі “в борг”. Бо при ухваленні бюджету-2016 депутати зменшили приблизно на 40 відсотків асигнування на забезпечення роботи сантранспорту. Зараз сукупний борг “швидкої допомоги” за бензин складає близько 16 мільйонів гривень, в тому числі понад 4 мільйони – одеської “швидкої”. Скільки ще постачальники пального будуть заправляти сантранспорт “в борг, під особисті гарантії керівництва Департаменту охорони здоров’я невідомо. Але довго так тривати може”, – зазначила Крива.

“Ми вже підготували позов до суду, оскаржуючи прийняте сесією облради необгрунтоване рішення, що не дає змоги забезпечити роботу сантранспорту”, наголосила керівник Департаменту.

За словами Кривої, Департамент охорони здоров’я і соцзабезпечення протягом липня-жовтня неодноразово звертався до облради з пропозицією внести зміни до бюджету – виділити додаткове фінансування помилку з урахуванням допущеної помилки.

Керівники бюджетної та профільної комісій облради Євгенія Абрамова та Анатолій Садовник обіцяли це зробити, але при наявному резерві в 26 мільйонів гривень нерозподілених коштів не виділили їх на придбання пального для санітарного транспорту – сесія ухвалила їх перенаправити на інші цілі.

“А з другого боку, керівництво Департаменту позбавлене можливості урізати витрати, наприклад, на гемодіаліз чи оплату праці медпрацівникам. Такі зміни неприпустимі з точки зору виконання 55-ї статті Бюджетного кодексу”, акцентувала Крива.
На думку фахівця, “складається враження, що шляхом погіршення ситуації з боргами «швидкої допомоги» деякі депутати Одеської облради цілеспрямовано ставлять “палиці в колеса” держслужбовцям ОДА – членам команди Саакашвілі, які ще не звільнилися, аби підштовхнути їх до звільнення з займаних посад”.

NO COMMENTS