Одеська міськрада оголосила тендер на виконання протиаварійних робіт на дамбі Хаджибейського лиману

Одеська міськрада оголосила тендер для спеціалізованих будівельних організацій на виконання першочергових робіт з ремонту аварійної дамби Хаджибеївського лиману. Про це у четвер повідомив на брифінгу заступник голови Одеської міськради В'ячеслав Шандрик, повідомляє кореспондент Одесінформу

З вільних джерел

Одеська міськрада оголосила тендер для спеціалізованих будівельних організацій на виконання першочергових робіт з ремонту аварійної дамби Хаджибеївського лиману.
Про це у четвер повідомив на брифінгу заступник голови Одеської міськради В’ячеслав Шандрик, повідомляє кореспондент Одесінформу
“Станом на 5 травня фахівці Державного регіонального проектно-вишукувального інституту “Укрпівдендіпроводгосп” виконали проектно-кошторисну документацію для здійснення першочергових протиаварійних робіт на 900-метровій ділянці дамби Хаджибеївського лиману. З урахуванням цього Одеська міськрада оголошує початок тендерної процедури для визначення виконавця цих робіт, які належить завершити до кінця жовтня поточного року”, – зазначив Шандрик.
За його словами, необхідність ремонту дамби спричинена тим, що “повеневі води лиману загрожують затопити низинну територію мікрорайону Пересип, де мешкають близько 50 тисяч одеситів і функціонує низка промислових підприємств міста”.
Віце-мер Одеси додав, що “загальна вартість першочергових робіт з ремонту дамби, що була свого часу зведена у вигляді насипу під об’їзну автомобільну дорогу, становить 41 мільйон 500 тисяч гривень. Причому левову частку коштів, а саме 40 мільйонів гривень виділила на ремонт у грудні 2015 року Одеська облрада, а півтора мільйона – Одеська міськрада”.
У свою чергу, керівник Управління капітального будівництва міськради Борис Панов зауважив, що “фахівці ДП “Укрінвестекспертиза” вивчили проект профільного інституту і надали позитивний висновок. Тендерну процедуру для визначення підприємств-виконавців передбачено провести упродовж наступного півтора місяця з тим, щоб наприкінці червня розпочати роботи з захисту дамби від руйнування”.
Директор інституту “Укрпівдендіпроводгосп” Олег Чижик додав, що фахівці виконали з залученням водолазів дослідження підводної частини дамби з боку Хаджибеївського лиману. Було визначено низку небезпечних промоїн, які утворилися упродовж більш як півстолітньої експлуатації дамби. Згідно з проектом, будівельники належить прибрати фундаментні блоки, які відгороджують об’їзну дорогу від хвиль лиману, а також більшу частину бетонних блоків, які виконували захисну функцію на мокрому схилі дамби. Після цього вирівняти мокрий укіс шляхом засипання його надводної частини піском, а підводну – заповнити спеціальним бетоном”.
Чижик також констатував, що при зведенні дамби як насипу під автодорогу будівельники не дотримувалися вимог, що стосуються будівництва гідротехнічних споруд. Фахівці виявили 900-метрову ділянку дамбу, яка потребує невідкладного ремонту.
За його словами, “дамба в цілому є аварійним об’єктом, однак виконати весь обсяг ремонтних робіт можна буде лише після визначення її балансоутримувача. А поки що встановлено тільки власника ділянки автодороги, що проходить по дамбі – це ДП “Укравтодор”. Передбачається, що саме його одеська філія має виконати ремонт ділянки дороги після завершення протиаварійних робіт на дамбі”.

NO COMMENTS