Одесити протестують проти ухвалення плану зонування території міста

Активісти низки громадських організацій Одеси вважають, що розробники проекту "План зонування території міста" проігнорували рекомендації консультативної ради з питань планування територій міста Одеси, заклали в нього корупційну складову, тому закликали мешканців не допустити прийняття відповідного рішення сесією міської ради 21 вересня.

Фото: з відкритих джерел

Активісти низки громадських організацій Одеси вважають, що розробники проекту “План зонування території міста” проігнорували рекомендації консультативної ради з питань планування територій міста Одеси, заклали в нього корупційну складову, тому закликали мешканців не допустити прийняття відповідного рішення сесією міської ради 21 вересня.

З цього приводу оприлюднено Відкритого листа до Президента, Кабміну і Верховної Ради України, а також ініційовано підписання електронної петиції про перегляд зонінгу Одеси на офіційному сайті Глави держави, повідомляє кореспондент Одесінформу.

“21 вересня на сесії міської ради Одеси планується прийняти проект “Плану зонування території (зонінгу) міста Одеси”. Безперечно, цей документ важливий для міста, проте депутати дуже поспішають його прийняти, незважаючи на порушення норм закону… Не прийняті до уваги рекомендації консультативної ради з питань планування територій міста, не проведено громадських слухань, як передбачає статут міста Одеси та не погоджено документ з Міністерством Культури України, що передбачено частиною 14 статті 5 Закону України “Про охорону культурної спадщини”, зазначено в документі, ініційованому громадським активістом Глібом Жаворонковим.

Зокрема, у проекті “Плану зонування території міста Одеси” зона земель історико-культурного значення відсутня, не визначено межі прибережних смуг (всупереч статті 60 Земельного Кодексу України), зона природно-заповідного фонду підпорядкована та включена до рекреаційної, що суперечить ЗУ “Про природно-заповідний фонд” та главі 7 Земельного Кодексу України. У межах прибережної пляжної зони планується будівництво сезонних спортивних центрів з плавальними басейнами, закладів харчування, підприємств громадського харчування, магазинів площею до 200 кв. м., готелів, соляріїв, аеросоляріїв (всупереч статті 90 Водного Кодексу України)…”
Крім цього, закладена корупційна складова тим, що в процедуру розміщення тимчасових споруд (що не є об’єктами будівництва) включено отримання спеціального зонального погодження.

“І це лише частина порушень, на які не звертають увагу депутати Одеської міськради, тому вважаємо доцільним не допустити прийняття “Плану зонування території міста Одеси” на сесії міськради в тому вигляді, в якому він є зараз, та доопрацювати проект спільно з представниками громадськості”, йдеться у документі.

NO COMMENTS