Одесити протестували біля генкосульства РФ, вимагаючи звільнення Сенцова та інших політв’язнів

  Близько двохсот одеситів, в тому числі активістів ряду громадських організацій, провели сьогодні біля стін Генерального консульства РФ в Одесі акцію протесту з вимогою до російського режиму звільнити кримського режисера, українського політичного в’язня Олега Сенцова.
  Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами “Свободу – Сенцову!”, “Олеже, Одеса з тобою!”, “Russia #FreeSentsov” та інші, повідомляє кореспондент Укрінформу.
  “Ми прийшли сюди, щоб висловити підтримку нашим співвітчизникам Олегу Сенцову, Миколі Карп’юку та іншим незаконно ув’язненим українцям і зажадати їх звільнення з тюрем злочинного терористичного режиму. По суті держава-агресор ув’язнила тримає тих, хто не погодився з анексією Криму та окупацією частини Донбасу. Але українці як у 2014 році, так і зараз залишаються незламними патріотами Вітчизни. Ось уже 11 день Олег Сенцов. демонструє непохитну силу духу. Ставлячи за мету визволення з неволі в’язнів країни-агресора, він оголосив безстрокове голодування і привернув увагу світової спільноти на неприпустимості участі у московському футбольному чемпіонаті”, – зазначив лідер ГО “Небайдужі” Сергій Стерненко.
  Про свою підтримку Сенцова заявив Олександр Свірський, який наголосив, що “звинувачання Сенцова у тероризмі та інших злочинах є брехнею. Українського режисера тримають у камері за те, що він відмовився назвати себе росіянином, нагадав, що він громадянин України і півострів є територією України. Саме цього йому не простили і запроторили в сибірську в’язницю”.
  Журналістка Олена Балаба заявила: “Ми вимагаємо звільнення не лише Сенцова, а й 64 інших незаконно ув’язнених українців, яких зараз утримують у російсьому полоні”.
  Учасники акції підняли з допомогою квадрокоптера в небо поряд з генконсульством РФ прапор з гаслом “FreeSentsov”, на що звернув увагу під час виступу громадський діяч Павло Паламарчук. Він також нагадав, що “це лише одна з акцій солідарності з українськими бранцями. Ми готуємось до міжнародної акції, на якій будемо вимагати звільнення політв’язнів Кремля”.
  Звільнення політв’язнів з російських тюрем вимагали під час акції протесту також Михайло Голубєв, Олена Добровольська, Марія Мостовчук та інші одесити.

  NO COMMENTS