Одесити просять Гройсмана і Нищука зупинити роботи на Потьомкінських сходах

Відомі представники творчої інтелігенції та громадськості Одеси звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра культури Євгена Нищука з проханням - провести експертизу нинішнього стану Потьомкінських сходів і зупинити будь-які роботи, крім консерваційних.

Фото: з відкритих джерел

Відомі представники творчої інтелігенції та громадськості Одеси звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра культури Євгена Нищука з проханням – провести експертизу нинішнього стану Потьомкінських сходів і зупинити будь-які роботи, крім консерваційних.

Листа-звернення до уряду оприлюднив генеральний директор національного центру Олександра Довженка Іван Козленко (https://life.pravda.com.ua/columns/2017/02/15/222616/).

“Ми, що нижче підписалися, колишні й нинішні одесити, яким небайдужа доля Одеси, її культури та міжнародного іміджу, висловлюємо глибоку занепокоєність обставинами, що склалися навколо процесу реставрації символу міста – Потьомкінських сходів. Збудовані Франческо Боффо в 1837 – 1841 роках сходи є унікальною архітектурно-інженерною спорудою, пам’яткою архітектури національного значення (охоронний номер 541/2), що міцно увійшла в світову культуру зусиллями літераторів та кінематографістів”, – йдеться у документі.

У січні 2017 року, за словами авторів звернення, внаслідок варварської реконструкції сходів сталась “деформація конструктивного вапнякового каркасу споруди. За найскромнішими підрахунками активістів, які добровільно здійснюють моніторинг робіт на сходах, через відсутність захисного покриття оголених частин каркасу сходів в вапнякову структуру в процесі таяння снігу всоталося щонайменше 200 тонн води. Через різкі перепади температур кристалізована вода завдала непоправної шкоди споруді”.

Загроза цілковитої руйнації Потьомкінських сходів, суспільний резонанс, спричинений наслідками реставраційних робіт, непоправний удар, нанесений непідконтрольною діяльністю генпідрядника по міжнародному іміджу України, вимагають негайного реагування з боку української влади.

Автори документа просять здійснити експертизу нинішнього стану сходів, а також аудиторьку перевірку програм, на підставі яких розпочато реконструкцію, і зупинити будь-які роботи, крім консерваційних.

“Просимо комплексно вивчити питання та оперативно відреагувати на реальну загрозу знищення пам’ятки світового архітектурного мистецтва, за збереження якого несемо відповідальність ми, сучасники. В разі подальшої бездіяльності української влади будемо змушені звернутись до світової спільноти з закликом про порятунок Потьомкінських сходів”, підсумували автори звернення.

Листа-звернення підписали, зокрема, художник Олександр Ройтбурд, поет Борис Херсонський, історик Олександр Бабич, кінокритик Андрій Алфьоров, громадський діяч Андрій Юсов, письменник Павєл Катаєв,  мистецтвознавець Михайло Рашковецький, медіаексперт Зоя Казанжи, художник Ігор Гусєв та інші.

NO COMMENTS