Близько півтисячі одеситів провели віче у неділю біля пам’ятника Дюку, на якому промовці вимагали відставки облпрокурора Миколи Стоянова, якого вважають корупціонером і прислужником режиму Януковича, що не не пройшов люстрацію.

л21Учасники акції тримали плакати “Ні – реваншу Партії регіонів!”, “Банду геть!” та інші, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Мене, як і багатьох одеситів, обурило те, що висопоставленого чиновника режиму Януковича, який підлягав люстрації, згідно з законом “Про очищення влади”, призначили без перевірки на посаду обласного прокурора.Чому центральна влада ігнорує чинні закони? Чому це відбувається зараз, через два роки після повалення народом режиму Януковича? Тому я буду серед тих, хто пікетуватиме прокуратуру, доки не буде оголошено про скасування наказу про призначення Стоянова”, – заявив громадськиий діяч Олег Михайлюк.
Саакашвили1“Ми фізично не допустимо повернення до облпрокуратури Стоянова, що маю репутацію людини старої системи ситеми і знов хоче сісти на (фінансові – Ред.) потоки. Досить! Чекаємо заяву про звільнення за власним бажанням,- сказав голова правління громадського об’єднання “За прозору владу” Дмитро Кондратьєв. – У мене таке враження, що деяких представників влади вразила хвороба булімія – люди безупину їдять і ніяк не можуть наїстися”.
Михайло Голубєв додав, що “для одеситів, які знають Стоянова, він уособлює і корупцію, і сепаратизм. Тому ми не готові бачити цього чиновника на посаді облпрокурора! До речі, відсутність на віче представників центральних телеканалів свідчить, що вони обслуговують олігархів або мафію”.
л31Його підтримали промовці Олег Бичков, Сергій Гуцалюк, Денис Плаксієнко, Володимир Пекарюк, координатор Люстраційного комітету Вінниччини Анатолій Банах та інші.
Наприкінці віче виступив голова облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, що прибув на віче перед від’їздом до Києва, де увечері, за його словами, “запланована зустріч з Президентом України для обговорення актуальних питань, в тому числі ситуації в облпрокуратурі”.
“Наступ реакції йде наступ реакції по всьому фронту. Ми стали свідками того, що після вказівки Ківалова, проти якого Сакварелідзе порушив кримінальні справи, знімають з посади прокурора області. Потім на його місце привозять відомого корупціонера Стоянова, у якого багато ресторанів, величезне майно, оформлене на дуже талановиту дружину-бізнесменку. Ця людина не тільки не має права сидіти в прокуратурі, Стоянов просто має сидіти (у в’язниці – Ред.) Однак проблема в тому, що їх не посадили після Майдану, потім вони повернулися в кабінети і завтра усіх нас пограбують і посадять”, – акцентував Саакашвілі.
Саакашвили4За його словами, “діє відоме правило: “якщо зі злом не покінчено, воно повертається і знищує тих, хто з ним не справився!” Голова ОДА наголосив, що ставитиме на сьогоднішній зустрічі з Главою держави “не просто питання про Стоянова… Головне – курс на радикальні зміни, владі треба йти назустріч людям, чути їх, вийти з “договірняків” і “міжусобойчиків” за спиною народу. Бо зараз усе ділиться між усіма, і всім усе дістанеться, крім суспільства і народу України…”
Але все має поставлене на місця. І цей процес “починається з Одеси. Але головна лінія боротьби проходить через Київ, Дніпропетровськ, Львів та інші міста України!” – резюмував Саакашвілі.
Після віче колона учасників віче пройшла центральними вулицями міста до будівлі облпрокуратури, де триває безстрокова акція протесту.

NO COMMENTS